MOĆNI DINAMO: I kombinirana momčad jača od Osijeka za 3:0

U Maksimiru su Dinamo i Osijek igrali derbi 22. kola domaćeg nogometnog prvenstva.

Nakon pobjede nad Viktorijom iz Plzena i plasmana Dinama u osminu finala Europa lige, Bječica se odlučio za kombinirani sastav u kojem gotovo da i nije bilo igrača koji su igrali protiv Viktorije.

No i praktično druga ekipa Dinama odmah je stisnula Osijek. Nakon što je Atiemwen bio u napadu i spetljao se, u sljedećem pravom napadu Dinamo vodi od 8. minute 1:0. Majer pronalazi Šituma, a on pak u sredini Andrića koji zabija prvijenac za Dinamo, nakon što je stigao iz Zaprešića.

Dinamo i dalje nadmoćan, borbeni, požrtvovni i brzo se dolazi do 2:0. Loše reagira obrana Osijeka i u 21. minuti je 2:0. Andrić je lijepo odigrao s lijeva, gurnuo do Atiemwena koji postiže također svoj prvi zgoditak za Dinamo.

Dinamo nastavlja s dobrom igrom, Šitum u 41. gađa, lopta prolazi Malenicu, a lopta pogađa prečku. Tri minute kasnije Gojak je ubacio s lijeve strane, a lopta udara o stativu i odlazi u gol-aut.

U nastavku Dinamo goropadan i dalje. Osijek nema rješenja. U 60. Majer je ubacio iz kornera, a Rrahmani glavom pogađa za 3:0!

Dinamo i dalje bolji, Osijek pokušava dati barem zgoditak, ali bez uspjeha. Dinamo je mogao i povećati vodstvo, u 85. je oštro pucao Stojanović, a Malenica sjajno obranio.

Onda Olmo ulazi umjesto Gojaka u 89. minuti – dokaz discipline i respekta prema treneru Bjelici.

OSIJEK: Malenica, Šutalo, Škorić, Guti, Grgić, Šorša, Pušić, Lyopa., Janža, Abazaj, Marić.

DINAMO: Zagorac, Stojanović, Perić, Lešković, Rrahmani, Moro, Šitum, Gojak, Majer, Atiemwen, Andrić.