VELIKI KIKS OSIJEKA: Protiv Istre kod kuće samo 2:2

Osijek je na svom stadionu u Gradskom vrtu dočekao Istru 1961 u utakmici 33. kola HNL-a.

Igrala se 4. minuta i Osijek je već poveo 1:0. Strijelac je Kristijan Lovrić, fantastičnim udarcem iz slobodnog udarca s 30-ak metara. Lopta je od stative odsjela u mreži. Očekivao se ubačaj, pa Istra nije postavila niti živi zid.

U 12. minuti je 2:0 za Osijek. Lovrić je ubacio pred gol, a na drugoj vratnici bio je Caktaš i pogodio.

I kada se očekivalo da će Osijek biti dominantan, dolazi do smanjenja. Perković je pogodio za 2:1. Beljo je puca, Ivušić obranio, a na odbijenu loptu uletio je Perković i zabio. Pomoćni je označio zaleđe, ali VAR provjera je rekla da je zgoditak.

U 39. novi šok za Osijek. Istra je izjednačila na 2:2. Pogađa Gallilea. Nakon kornera Ivušić odbija, Mahmoud podiže loptu, a Gallilea je najviši i zabija.

U nastavku, u 60. minuti velika prilika za Istru, Sam je ostao Rovis i na dobar ubalaj loše je pucao preko gola. Odmah mijenja Bjelica. Bartolec, Fućak i Brlek ušli su umjesto Grgića, Caktaša i Nejašmića. Osijek pojačava tempo, nižu se napadi. U 71. je požutio Lovrić.

Dest minuta kasnije Erceg je ušao umjesto Lovrića. Osijek nastoji doći do pobjede. U 87. dobar napad Osijeka, ali Bartolec nije uspio pronaći Ercega.