VAŽNA POBJEDA DINAMA: Gavranović sredio Goricu s tri komada

U Maksimiru su igrali Dinamo i Gorica u 8. kolu HNL-a, dvije momčadi koje su u dosadašnjem dijelu sezone osvojile najviše bodova – njih 16.

Nakon bolje igre Dinamo je došao u vodstvo u 32. minuti. Zabio je Mario Gavranović! Ubačaj s oko 30-ak metara u kazneni prostor Gorice, na njega ide stoper Lauritsen i spušta za Gavranovića, koji neobranjivo zabija.

Četiri minute kasnije Kastrati ulazi u kazneni prostor Gorice, prebacuje na drugu stranu, a Gavranović zabija glavom za 2:0.

U drugom poluvremenu Dinamo je počeo kao da je sve gotovo i stiže u 47. kazna. Napada Gorica, ide centaršut, krenuli su Livaković i Theophile-Catherine, ali promašuju i pogađa Mudrinski za 2:1.

Četiri minute kasnije šok na Maksimiru. Babec daje do Hamada, on vara Lauritsena i pogađa pokraj Livakovića za 2:2.

Dinamo potom vidi da je vrag odnio šalu, kreće u napad, bolji je na terenu, Gorica je stala. I onda Gavranović pogađa po treeći put. Gvardiol je dao do Oršića, on ubacuje na peterac i opet se ukazuje Gavranović koji pogađa za 3:2.

Gorica je pokušala izjednačiti, ali je Dinamo do kraja bio bliži povećanju rezultata.