Modrić,Perišić

Hrvatska nogometna reprezentacija izgubila je prvu prijateljsku utakmicu uoči Svjetskog prvenstva u Rusiji. Vatreni su u Miamiju poraženi od Perua 2:0.

Peta reprezentacija s južnoameričkih kvalifikacija dominirala je od početka utakmice, a do vodstva su došli u 12. minuti preko Andrea Carrilla. Za 2:0 i konačan rezultat zabio je Edison Flores na samom početku drugog poluvremena u 48. minuti.

Naši reprezentativci pokazali su nešto tek nakon 74. minute kada je Peruancima isključen Yotun. Izbornik Zlatko Dalić prije utakmice rekao je kako će Peruanci poslužiti kao zamjena za Argentinu s kojom igramo u grupnoj fazi Svjetskog prvenstva, na žalost ne piše nam se dobro.

Evo što su nakon utakmice rekli hrvatski kapetan Luka Modrić i golman Danijel Subašić.

„Nismo bili na našem nivou, nismo odigrali dobru utakmicu, i jednostavno, zato smo izgubili. poslije smo pokušavali i imali inicijativu, ali je to dosta jalovo danas izgledalo./ Sve ovo je jedna dobra škola i ništa, idemo dalje“, rekli su Modrić i Subašić.

Vatreni sljedeću prijateljsku utakmicu igraju u srijedu protiv reprezentacije Meksika.