SJAJNI DINAMO: Oršić torpedirao Chelsea za prvu pobjedu u Ligi prvaka

U Ligi prvaka Dinamo je na rasprodanom Maksimiru igrao protiv londonskog Chelseaja. Bilo je 20.600 gledatelja. I velika pobjeda golom Oršića.

Chelsea je ušao bolje u igru i u 6. minuti su imali veliku priliku. Izigrana je bila obrana Dinama, ali je onda uklizao sjajno Ristovski i blokirao izgledni pokušaj Sterlinga. Na kraju je bilo zaleđe.

I onda u 13. minuti silovita kontra Dinama i stadion na nogama. Pogađa Oršić za 1:0. Ljubičić je našao Petkovića a on je gurnuo glavom Oršiću koji se rijećio čuvara i od centra jurnuo na gol s Fofanom na leđima. Na kraju Oršić gura loptu pokraj nemoćnog Kepe.

Nošen navijačima Dinamo je tada krenuo po drugi gol. U 30. sjajna prilika. Mišić nalazi Ademija koji je silno opalio s 20 metara, ali Kepa odbija.

Potom prijeti Chelsea. Stalni napadi. U 42.Havertz se ubacio, dao Sterlingu, on za Aubameyanga, ali njegov udarac glavom blokirao je Perić. Bilo je i zaleđe.

Chelsea je silovito krenuo u drugom poluvremenu. I zabijaju u 49. ali je bilo debelo zaleđe. Pogodio je Aubameyanga.

A onda siloviti napad Dinama i sjajna bomba Ristovskog, na sreću za goste vratar Kepa odbija u okvir gola, Moglo je za dlaku biti 2:0. Igrala se 56. minuta.

Potom silni pritisak gostiju, Dinamo se brani. Nižu se napadi Chelsea. Prošlo je 65 minuta. Dinamo teško prelazi centar. U 67. žuti karton za Koulibalyja, koji je s leđa grubo srušio Oršića. U 70. opet kontra Dinama, bježi Oršić i puca, ali u blok.

Pokušava Chelsea, Dinamo se brani a onda u 74. opet super kontra. Petković se driblingom riješio Koulibalyja i dao Oršiću, a on je ubačajem tražio Mišića, koji to ipak nije stigao.

Idu promjene Dinama i jedna Chelseaja. Špikić i Lauritsen su ušli, a izašli Oršić i Moharrami. Pulisic je zamijenio Sterlinga. Sudac Kovacs je podijelio dva žuta kartona Tottenhamovoj klupi. U 78. se ozlijedio Ademi. Ipak nastavlja. Dinamo opet teško živi. Chelsea sve čini da izjednače, Dinamo se silovito brani. Još 10 minuta do kraja.

U 82. prilika za Chelsea! Mount je ubacio za Havertza, ali Ljubičić je su zadnji tren blokirao udarac. U 86. Chelsea je najprije pogodio vratnicu, a zatim se ukazao Livaković s dvije sjajne intervencije i spasio Dinamo!

Šokantnih osam minuta nadoknade. Chelsea hoće gol. Dinamo se ne da. Četiri minute prije kraja Ljubičić je bespotrebno skrivio slobodnjak. Ziyech je pogodio samo živi zid. Dvije minute prije kraja još jedan slobodnjak skrivio Baturina. Gotovo s istog mjesta. Ali opet u zid.