MALTA NAMUČILA HRVATSKU: Perišić i Modrić ušli s klupe i spasili Dalića

Na Rujevici je reprezentacija Hrvatske igrala protiv Malte utakmicu trećeg kola kvalifikacija za SP u Kataru.

Izbornik Dačić odlušio je izostaviti neke prvotimce, pa je krenuo sa šarenim sastavom.

U drugoj minuti šansa za Hrvatsku. Badelj je lijepo poslužio za Vlašića, ali on iz prave prilike puca pokraj vrata

U 11. prijeti Malta kontrom preko Mnonga koji je prošao Juranovića i tukao, ali Livaković je lako obranio.

Tri minute kasnije ubacuje Vlašić, skaću Pašalić i Mbong, a lopta koju dohvaća Pašalić pogađa gredu.

U 17. minuti Malta je oštećena za čisti kazneni udarac. Vida je zaspao i zaleđa nije bilo, a napadać Malte je pokušao prebaciti Juranovića, a on je rukom zaustavio loptu. Sreća što u kvalifikacijama nema VAR-a.

Maltežani ne popuštaju, dobro su organizirani i dobro se brane. U drugom poluvremenu u 47. prilika za Hrvatsku. Juranović nalazi Vlašića, ali on puca ravno u vratara Bonella.

Tri minute kasnije Juranović daje Oršiću koji je izašao pred Bonella, ali golman Malte je sjajno pokupio pokušaj loba.

U 53. Dalić mijenja. Izlaze Pašalić, Budimir i Badelj, a ušli su Modrić, Brekalo i Perišić.

I nakon mnogo muke u 62. zgoditak. Ubacio je Barišić u pet metara, Perišić uletio u prazan prostor i zakucao za 1:0.

U 75. minuti sudac vidi u jednom skoku ruku Maltežana i kazneni udarac za Hrvatsku. Pogađa za 2:0 Modrić.

U 89. Perišić lijepo daje Brekalu i on zabija za 3:0.

Bila je to još jedna loša igra reprezentacije protiv protivnika koji nije na razini ozbiljnih nogometnih sila (176. reprezentacija na svijetu).

I tko zna što bi bilo da sudac nije teško oštetio Maltu kada je Juranović na očigled svih igrao rukom.

SASTAVI:
Hrvatska (4-2-3-1): Livaković – Juranović, Vida, Ćaleta-Car, Melnjak – Kovačić, Badelj – Pašalić, Vlašić, Oršić – Budimir

Malta (3-4-2-1): Bonello – Borg, Pepe, Shaw – Camenzuli, Kristensen, Guillaumier, Mbong – Pisani, Teuma – Satariano