LIGA NACIJA: Francuska opet bolja od Hrvatske – u Maksimiru 1:2

Nogometna reprezentacija Hrvatske igrala je u Ligi nacija na stadionu u Maksimiru u Zagrebu protiv Francuske, koja je opet pobijedila.

I doživjeli smo šok već u 8. minuti, kada su bolji Francuzi poveli 0:1. Mendy je lijepo prošao, ubacio na peterac, Vida loše čisti i lopta sjajno pada Griezmannu koji s desetak metara zakucava u suprotni kut Livakovića, koji je nemoćan.

Hrvatska i dalje loša. Bez igre, bez prilika. U 15. minuti čista prilika za Francusku. Mbappe pronalazi Martiala koji bježi Uremoviću, ostavlja loptu Mbappeu, a on posve siguran da zabija puca pokraj gola.

U 25. Lenglet ruši Petkovića, a Perišić izvodi slobodan udarac i puca s 25 metara preko gola. Pet minuta kasnije čista prilika za Hrvatsku. Perišić s lijeva ubacuje, Francuzi na par metara od gola petljaju, puca Pašalić, blokira Lenglet, Pašalić opet puca, ali sjajno brani Lloris.

U nastavku u 47. minuti sjajan prodor Perišića, ubacuje , ali nitko ne prati. I onda u 65. izjednačenje. Sjajna akcija Modrića koji je povukao, vratio Brekalu, on nalazi Vlašića koji preciznim udarcem pogađa suprotni kut z 1:1.

Vlašić je pogodio za izjednačenje i nadu

U 77. velika prilika za Francuze. Poslije kornera Pogba puca iz blizine, Livaković brani, na odbijanac ide Mbappe, ali naši izbijaju. Ali kazna dolazi odmah potom. Briljantna akcija Francuza u tri poteza. Pogba s loptom koja ima oči nalazi Digniea na lijevom krilu, on ubacuje u sredinu, tamo je sam Mbappe koji zabija za 1:2.

U 80. minuti prilika za Hrvatsku. Brekalo šalje loptu na vrh šesnaesterca, natrčava Kovačić, tuče ravno u Llorisa, lopta se odbija Budimiru, ali Lloris hvata. U 90. opet prilika, Modrić je proigrao Kramarića, ali on u odličnoj šansi puca ravno u Llorisa

Hrvatska: Livaković; Uremović, Vida, Lovren, Barišić; Badelj, Modrić; Vlašić, Pašalić, Perišić; Petković

Francuska: Lloris; Mendy, Varane, Lenglet, Digne; Tolisso, N’Zonzi, Rabiot; Mbappé, Griezmann, Martial