INTERNATIONAL CUP: Druga momčad Dinama u četvrtfinalu!

Dinamo II plasirao se u četvrtfinale prestižnog Premier League International Cupa drugu godinu u nizu. Dinamova božićna čarolija u nogometnom kampu reprezentacije Engleske, na St. George’s Parku, završila je 1:0 pobjedom vitalnim pogotkom Marija Ćužea u prvom dijelu susreta.

Dinamo je stigao do vodstva u 26. minuti susreta. Dario Špikić prošao je po lijevoj strani, prizemno ubacio u peterac gdje je Ćuže na drugoj vratnici poentirao za vodstvo Plavih.

Taj pogodak dao je podstrek Dinamu koji je u 35. minuti kreirao još jednu izglednu priliku. Uremović je sjajnom dubinskom loptom pronašao utrčalog Miklića, koji se fintom rješava protivnika, ali njegov precizan udarac u posljednji trenutak brani domaći vratar.

Nastavak je ponudio manje sadržajniju utakmicu s obzirom na teške uvjete na terenu. Gusta magla otežavala je razvoj igre igračima i promatranje malobrojnim gledateljima. Do kraja se rezultat utakmice nije mijenjao.

Druga momčad Dinama ovom je pobjedom na sjajan način zaključila povijesnu polusezonu. Osim što su se kao prvoplasirani sa sedam osvojenih bodova plasirali u četvrtzavršnicu Premier League Inzternational Cupa i izborili nastavak natjecanja na proljeće, ove jeseni Plavi su osvojili i jesenski naslov u Drugoj HNL, stoji na webu Dinama.