I DEVETI PUT BEZ POBJEDE: Hrvatska se protiv Francuske izvukla penalom – 1:1

Na Poljudu je u drugom kolu Lige nacija Hrvatska igrala protiv Francuske, nakon što su u prvom kolu iznenađujuće poražene obje ekipe na domaćim terenima – Hrvatsku je pobijedila Austrija, a Francusku Danska.

Bio je to i deveti susret ove dvije reprezentacije, a Hrvatska još čeka na prvu pobjedu (dva remija i šest poraza).

Do 18. minute bila je to izjednačena borba bez većih prilika, a onda je Budimir promašio nemoguće. Kovačić je sjajno uposlio Budimira. koji je krenuo sam i pucao, ali mu je vratar obranio s par metara. Budimir je imao slobodne Majera i Brozovića, ali pokušao je sam.

Tri minute kasnije žuti karton za Vidu koji je napravio prekršaj na Nkunkuu. VAR je čak provjeravao je li to možda i crveni. U kontri prilika za Francusku, ali srećom lopta ide pokraj gola.

U 31. u opasnoj kontri Francuzi pogađaju gol Livakovića, ali srećom bilo je zaleđe. Zabio je Nkunku. Onda u 39. najbolja šansa za Francusku – Diaby bježi po desnoj strani i izbija pred Livakovića, ali Livaković je uspio obraniti. Minutu kasnije Tchouameni dobro puca iz daljine, ali Livaković brani.

Rabiot je zabio za vodstvo Francuske (Foto: Instagram)

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili Francuzi i u 52. poveli 0:1. Strijelac je Adrian Rabiot. Ben Yedder se odlično zagradio i poslao mu odličnu loptu, on bježi Juranoviću i zabija. Naši porom nešto pokušavaju, ali bez izrazite prilike.

U 62. promjene na obje strane. Kod Hrvatske Oršić i Pašalić mijenjaju Majera i Brekala. Kod Francuske Griezmann i Kamara ulaze, a izlaze Ben Yedder i Tchouameni. U 69. ulazi Kramarić umjesto Budimira.

U 71. pokušava Modrić udarcem s 2′ metara, ali vratar brani. U 76. velika prilika za Francusku. Vida je pogriješio, Griezmann je izbio pred Livakovića, koji brani. Izlazi Modrić a ulazi Sučić, a umjesto Kovačić ulazi Vlašić.

U 80. sudac je dosudio kazneni udarac za Hrvatsku, ali je zatim označeno zaleđe. Nakon VAR-a kazneni udarac i Kramarić pogađa za 1:1. U 87. Vlašić tuče s ruba šesnaesterca, odlično brani Maignan.