HRVATSKA NADIGRALA LATVIJU: Na Rujevici pet komada – Petković zabio dva

Hrvatska i Latvija su na rasprodanoj Rujevici igrali susret 5. kola skupine D kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Hrvatska vodi već u 2. minuti sjajnim pogotkom Petkovića iz slobodnjaka s nešto više od 20 metara, koji je pogodio same rašlje.

U 13. minuti je 2:0. Pogađa Ivanušec. Perišić je ubacio za Petkovića koji je bio u gužvi u petercu s golmanom i stoperom Latvije. Lopta se odbila do Ivanušeca koji pogađa kroz puno igrača za 2:0.

U 29. prilika za Latviju.  Pobjegao je Uldrikis našoj obrani, Šutalo ga je sustigao, a na kraju Livaković sjajno obranio.

U 43. zabija Petković za 3:0 na odlično dodavanje Perišića.

U nastavku ulazi Vida umjesto Gvardiola. U 48, je Modrić pogodio gredu.

U 58. minuti prilika za Litvu. Krollis, koji je zamijenio ozlijeđenog Salvanieksa, pucao je odlično glavom u donji kut, ali Livaković je obranio. Dvije minute kasnije izlaze Brozović i Modrić, a ulaze Pašalić i Vlašić.

U 67. još jedna dvostruka zamjena. Izlaze Petković i Sosa, a u igri su Musa i Barišić. Minutu kasnije je 4:0. Barišić je izveo slobodan udarac i nabacio na drugu stativu gdje Kramarić rutinski gura loptu u mrežu. U 78. je 5:0. Brza kontra, Perišić je u prodor gurnuo Pašalića koji je sjajnim udarcem pogodio rašlje za 5:0.

HRVATSKA: Livaković – Juranović, Šutalo, Gvardiol, Sosa – Brozović, Modrić – Kramarić, Ivanušec, Perišić – Petković

LATVIJA: Purinš – Savalniks, Černomordijs, Dubra, Sorokins – Jaunzems, Emsis, Tobers, Ciganiks – Uldrikis, Ikaunieks