HAJDUK TEŠKO S ISTROM: Sudac Lovrić i VAR vidjeli nepostojeći penal

Na Poljudu su igrali Hajduk i Istra u utakmici 35. kola Prve HNL, a Hajduku je trebala pobjeda kako bi u eventualnom kiksu Dinama imao priliku da bude prvak.

Hajduk je navalio, ali je Istra u 15. minuti povela 0:1. Mahmoud je sjajno presjekao dodavanje Eleza i sjurio se sam prema golu Kalinića i mirno je pogodio kut.

U 30. minuti je Istra  mogla povesti 0:2. Hujber je dobio loptu na deset metara, ali Kalinić je obranio. Minutu kasnije Perković puca glavom ali pokraj gola.

I onda stupa na scenu sudac Zdenko Lovrić koji izmišlja kazneni udarac. Pomogao mu je malo VAR, pa je studirao i gledao snimku i sam i dosudio penal.

Perković je navodno srušio Ljubičića.

Livaja je zabio iz tko zna kojeg već dosuđenog penala za Hajduk. Rezultat je 1:1.

I onda još jedan ključni trenutak utakmice. Lovrić daje drugi žuti Mahmoudu i Istra ostaje s 10 igrača u sudačkom dodatku u prvom poluvremenu. Znači cijelo drugo poluvrijeme s 10 igrača.

U 48. opet penal. Srušen je Grgić, sudac opet provjerava, opet gleda u ekran i to je drugi katneni za Hajduk i opet Livaja i opet zgoditak.

Nakon toga valjalo je samo vidjeti koliko će golova Hajduk dati do kraja. U 54. zabija Krovinović za 3:1.

Hajduk je imao još nekoliko prilika, ali Istra nije dala.