GORICA BOLJA OD HAJDUKA: Pobjeda 2:1 na krilima sjajnog Lovrića

Nakon što ga je Gorica izbacila iz Hrvatskog kupa, Hajduk je bio gost u Velikoj Gorici u 14. kolu HNL-a.

Hajduk je imao priliku već u 2. minuti. Loptu je propustio Jurić, ona je stigla do Caktaša čiji je udarac sa sedam metara Suk izbio s gol crte! A onda u 12. minuti prava golčina Lovrića! Bio je to slobodan udarac s gotovo 30 metara, ali je Lovrić tako dobro opalio da je Posavec bio nemoćan.

Onda je pritisnuo Hajduk i u 28. minuti izjednačenje 1:1. Jairo jw odigrao dupli pas s Bradarićem, a potom je opalio iskosa s 10 metara i zabio. Gorica kao da je posustala. U 39. opet velika prilika za Hajduk. Odlično bježi Jairo po lijevoj strani, ubacuje na peterac, a Jovičić čisti u posljednjem trenutku.

A onda je dva puta opet bio u akciji sjajni Lovrić.

pejin, lovrić

U nastavku, u 60. minuti, odlična prilika za Goricu! Lovrić je ubacio iz kornera, Suk pucao glavom na drugoj vratnici, ali bašo u dobro postavljenog Posavca.

Sporna situacija u 64. minuti, kada se Ndiaye okrenuo s loptom u šesnaestercu i potom pao nakon duela sa Ismajlijem, ali Pejin odmahuje rukom.Gledatelji negoduju. Viču “Lopove, lopove”. Potom prosvjeduje Lovrić, a Pejin mu daje žuti karton.

A onda sjajan udarac Lovrića u 79. minuti. I kada su svi već vidjeli zgoditak, poletio je Posavec i sjajno obranio. Gorica traži pobjedu. Hajduk se uspješno brani.  A onda kontra Hajduka lijepo puca Jurić, a Kahlina vadi ispod grede u 83. minuti. A onda ipak 2:1 za Goricu, Lovrić poslužuje Suka koji glavom pogađa za vodstvo u 86. minuti.

Lovrić je ispraćen ovacijama. Suk je dobio drugi žuti u sudačkoj nadoknadi.