DINAMO NADIGRAO OSIJEK: Ali, bivši igrač Dinama donio Bjelici bod

U Zagrebu su u derbiju igrali Dinamo i Osijek u 16. kolu HNL-a.

Dinamo je bolje ušao uutakmicu i već u 3. minuti odlično glavom puca Oršić, ali vratar Malenica skida ispod grede.

I u najvećoj nadmoći Dinama, Osijek u kontri, bježi Fiolić, bivši igrač Dinama, sam izlazi pred Livakovića i zabija za 0:1, pravi šok u Maksimiru. Igrala se 16. minuta.

Dinamo je potom opet pritisnuo Osijek, igra bole, niže napade. U 31. minuti lijepa prilika. Bartolec nije zaustavio Oršića koji je proigrao Franjića, ali šutirao je pokraj gola.

Osijek je iz jednog udarca postigao vodstvo, a u 35 minuta više ništa. Uglavnom se dobro brane.

U 46- minuti odliča udarac glavom Andrića, ali tik pokraj vratnice.

U nastavku Dinamo opet na polovici Osijeka, Livaković sam na dijelu koji pripada Dinamu. No, posjed lopte ne daje rezultat. Onda u 62. lijepa akcija Petkovića koji daje povratno za Gojaka, koji iz idealne prilike puca oštro i promašuje.

U 55. Moharrami sjajno ubacuje, Petković glavom s pet metara puca, lopta prolazi vratara Malenicu, ali odlazi pokraj gola. Čak se i Livaković drži za glavu.

Dinamo je posve stisnuo Osijek na njegovoj polovici. Bjelica uvodi još jednog obrambenog igrača. Bralić mijenja Gržana, a istovremeno i Mierez ulazi umjesto Topčagića. Na pola sata od kraja Osijek je potpuno zatvorio utakmicu.

U 67. ulazi Menalo umjesto Moharramija, a oporavljeni Ademi umjesto Gojaka. U 71. sjajno puca Oršić, ali Malenica vadi ispod grede i baca u korner,

U 75. bježi Mierez, ali Livaković brani njegov udarac, drugi Osijeka na utakmici.

I onda konačno gol za Dinamo, na ubačaj Mišića sjajno skače Petković i zabija za 1:1. Opsada gola Malenice, Dinamo ide po drugi gol. U 84. sjajan prodor Petkovića s desna, gura loptu kroz noge protivniku, ubacuje oštro, ali Ademi malo kasni u velikoj prilici.

U 87. Ivanušec sjajno puca iz blizine, ali pogađa stativu, jer ju je skrenuo Lončar. Osijek sretno živi.

OSIJEK: Malenica, Bartolec, Lončar, Škorić, Bočkaj, Nejašmić, Žaper, Ndockyt, Fiolić,Gržan, Topčagić

DINAMO: Livaković, Moharrami, Šutalo, Theophile-Catherine, Franjić, Mišićc, Gojak, Ivanušec, Petković, Oršić, Andrić