DINAMO BOLJI OD ISTRE: Rutinska pobjeda u Puli – strijelac Atiemwen

Dinamo je gostovao u Puli kod Istre u posljednjoj utakmici 20. kola Prve HNL.

Od početka Dinamo je bolaj momćad, igralo se po velikoj kiši. i vjetru koji je nosio loptu.

Nakon nadmoći Dinamo je poveo u 36. minuti. Gavranović je pobjegao svojim čuvarima i poslao loptu na drugu vratnici i našao Atiemwena, koji zabija za 0:1. Ovo je njegov treći zgoditak u tri posljednje utakmice na kojima je nastupio.

U 56. minuti velika pogreška suca na koju je žustro s klupe reagirao Zoran Mamić. Majer je lijepo nadigrao čuvare, proigrao Gavranovića koji je bio na par metara sam pred vratarom, a sudac Lovrić svira prekršaj na Majeru umjesto da pusti prednost i vjerojatno čisti zgoditak

Majer i sudac Lovrić

U 73. minuti sjajna akcija Atiemwena, koji je sam sebi asistirao, ali je pogodio vratnicu. Dinamo pojačava pritisak i želi drugi pogodak. Istra nešto pokušava kontrom.  Atiemwen je još nekoliko puta zaprijetio i bio danas najbolji igrač.

Istra 1961 (4-2-3-1): Lučić – Hujber, Tomašević, Šutalo, González – Blagojević, Lončar – Gržan, Calderón, Vuk – Guzina

Dinamo (4-2-3-1): Livaković – Stojanović, Perić, Lauritsen, Gvardiol – Jakić, Mišić – Ivanušec, Majer, Atiemwen – Gavranović