ZAVRŠEN FUTSAL SPEKTAKL: Mnoštvo navijača u Jelkovcu pozdravilo prvake

Nakon nešto više od tri tjedna natjecanja, završeno je peto izdanje MC Plus Zagreb Winter Cupa. Osvajanjem trofeja Jo-Kom Gradnje u kategoriji do 17 godina, BTP Sesveta do 19 godina, Pudić prijevoz IM-Mota do 21 godine te MC Plus DC Grzela Futura dentala u ženskoj konkurenciji spušten je zastor nad još jednim odličnim izdanjem ovoga turnira.

Zagreb Winter Cup ponovno je nadmašio sva očekivanja, ove godine okupio je čak 90 ekipa, a završni natjecateljski vikend ponudio je fenomenalan futsal te ono što je najbitnije, prepune tribine i vatrenu atmosferu unutar sportske dvorane u Novom Jelkovcu.

Nevjerojatnu finalnu utakmicu ponudila je kategorija za igrače do 21 godine starosti. Utakmica se igrala izuzetno zatjevnih 2×15 minuta čiste igre. Napetost i uzbuđenje mogli su se rezati nožem, a susret dviju najboljih momčadi na turniru u ovoj kategoriji, Pudić prijevoz IM-Mota iz Sesveta te Sliky i prijatelja opravdao je očekivanja. Slikijeve prijatelje već je u prvom dijelu utakmice neugodno iznenadio Mijatović koji pogocima u osmoj i 11. minuti dovodi Pudić Prijevoz u prednost od 2:0, a na opće oduševljenje mnogobrojne publike. Ipak, Sliky i prijatelji se u nastavku susreta bude te zgodicima Devčića, Brletića, a onda i Brkića preokreću rezultat na 3:2. Pudić prijevoz u 19. minuti vraća stvari u egal pogotkom Tonija Klarića.

Nekoliko trenutaka kasnije utakmica se zakuhala. Josip Brkić zaradio je drugi žuti, odnosno crveni karton, a pocrvenio je i Rašić na klupi Pudić prijevoza. Nakon toga Slikijevi prijatelji malo su posustali, što je iskoristio Filip Rupa koji je postigao fenomenalan gol u 27. minuti susreta za 4:3. Niti ponajbolji hrvatski igrač futsala, David Mataja, u ulozi golmana-igrača nije pomogao Slikijevim prijateljima. Pogrešku Gudasića koristi Mijatović koji postiže pogodak u praznu mrežu za veliku pobjedu Pudić prijevoz IM-Mota od 5:3.

U finalu HEP ženskog futsal turnira između ŽMNK MC Plus DC Grzela Futura Dental i SC Flegar Splat, koji se sastojao od igračica Alumnusa, gledali smo pravi spektakl. Prvo poluvrijeme ponudilo je dominaciju MC Plusa, ali Nikolina Severinski na vratima Flegara bila je nesavladiva prepreka. Na početku drugog poluvremena, u 16. minuti, Flegar je došao u vodstvo i to preko Marije Žagar. Nakon gola MC Plus je nastavio dominirati na terenu, ali djevojke nisu uspjevale pronaći put do mreže SC Flegar Splata.

Ipak, dvije minute prije kraja utakmice MC Plus izjednačuje. Ivana Stanić je asistirala Petri Pezelj koja je iskoristila lošu intervenciju Nikoline Severinski i upisala se u listu strijelaca.  Kako nakon 30 minuta igre nismo dobili pobjednice, pristupilo se izvođenju šesteraca gdje su bolje bile igračice MC Plusa. Tako je Ženski malonogometni klub MC Plus postala prva ekipa koja je dva puta osvojila ženski futsal turnir na Zagreb Winter Cupu.

Napomenimo i kako su osvajači turnira u kategoriji do 17 godina starosti igrači Jo-Kom Gradnje koji su u finalu svladali Kartego 3:2, dok su u kategoriji do 19 godina najbolji bili igrači BTP Sesveta koji su sa 3:0 svladali sastav Mili i Cvjetno društvo. Treće mjesto u kategoriji do 17 godina osvojila je Gremba FC, do 19 godina Doktori u usponu, do 21 godine Sobe Apartmani Zagreb, a kod žena KMN Slovenske Gorice.