WEST HAM BOLJI U MAKSIMIRU: Dvije velike pogreške Dinama za 0:2

Dinamo je u Maksimiru igrao s West Hamom susret 1. kola skupine H Europa lige.

West Ham je odlućnije i opasnije krenuo u susret i iznudio nekoliko kornera u prvih 10 minuta, a onda je u 11. uslijedila prva opasna akcija Dinama. Petković se riješio Ricea i proigrao Ademija, ali je Fabianski bio brži od njega. Potom opet bolji gosti koji imaju posjed.

U 22. minuti strašna pogreška Theophile-Catherina. Vraćao je loptu Livakoviću, ali prekratko, Antonio je bio brži i gurnuo je u gol kraj Livakovića, koji je možda i mogao nešto učiniti da je brže krenuo na loptu. Dvije minute kasnije Livaković spašava sigurni gol. Fredericks se sjurio po desnoj strani i pucao iskosa s pet metara, ali Livaković spašava.

Gosti igraju snažnije, oštrije, na Petkoviću je bilo nekoliko prekršaja, a zbog toga Lanzini dobija žuti karton u 32. minuti. Dinamno je mekan, prvi prekršaj su učinili u 30. minuti. Dinamo prestrašen, loš, olovnih nogu, bez žara. Sedam pokušaja West Hama i samo jedan Dinama da se ugrozi gol u prvih 45 minuta. Možda i najlošije poluvrijeme Dinama u Europi.

U drugo poluvrijeme Dinamo je ušao bez Theophile-Catherina. Umjesto njega ušao je Jurić. I konačno odlična akcija Dinama u 47. minuti. Petković prima loptu na 16 metara, sjajno vara čuvara, odlično puca malo pokraj gola.

I kad je izgledalo da Dinamo nešto može nova velika pogreška i 0:2. Šutalo je loše vratio loptu za Petkovića, on nije išao na prekršaj nad Riceom koji bjeći i zabija kroz noge Livakoviću.

Onda u 54. i 59. minuti sjajne orilike Ivanušece. Najprije puca sa 16 metara, lopta se odbija od igrača gostiju i odskakutala je pokraj gola. Potom Ivanušec okružen s nekoliko igrača puca s pet, šest metara a lopta prolazi koji centimetar pokraj gola.

U 70 minuta Dinamo je načinio tri prekršaja, pa je Mišić u 66. minuti zaradio žuti karton. I to govori o mekoj igri Dinama. Tako da je Wesr Ham rurinski čuvao prednost.

U 83. Menalo je zamijenio Oršića, a Gojak je ušao umjesto Ivanušeca.

Dinamo: Livaković – Šutalo, Lauritsen, Theophile-Catherine – Ristovski, Ademi, Mišić, Franjić – Ivanušec – Petković, Oršić

West Ham: Fabianski – Fredericks, Zouma, Diop, Cresswell – Rice, Souček – Vlašić, Lanzini, Fornals – Antonio