heber, nk rijeka

U Pireju Rijeka je gostovala kod Olympiakosa u prvoj utakmici play-offa Lige prvaka i ostvarila dobar rezultat za uzvratnu utakmicu u Rijeci 2:1.

Simon Sluga skinuo je Grcima tri čiste prilike, a onda ih je Heber šokirao pred kraj poluvremena. Da je bilo malo više sreće, mogao je hrvatski prvak i povisiti vodstvo i potpuno šokirati Pirej.

Domaćini su imali nekoliko prilika, iako se Rijeka dobro držala, a sjajan je bio vratar Sluga. U 12. minuti Nabouhane je sjajno izbacio Sebu koji je izbio sam pred Simona Slugu, ali vratar Rijeke briljantnom reakcijom spasio je gol.

Tri minute kasnije nova prilika za domaćina. Gonzalez je pronašao Sebu u kaznenom prostoru, a udarac je otišao iznad grede.

U 23. minuti Gonzalez je izbacio Sebu koji je uspio pucati iz uskog kuta, ali Sluga je odbio loptu u korner.

U 33. minuti nova prilika za Olympiakos. Ovoga puta Marin je imao odličnu poziciju za udarac, Sluga još jednom sjajan.

A onda u 42. minuti Araujo Dos Santos Heber i Rijeka vodi protiv Olympiakosa 0:1.

Sjajan potez Hebera na rubu kaznenog prostora i ubojit udarac lijevom nogom za vodstvo Rijeke!

Rijeka se dobro držala i u drugom poluvremenu. Imali su i svoje prilike. A onda se igrala 65. minuta. Fortounis je probio desnu stranu, potom vratio sjajnu povratnu loptu u šesnaesterac gdje Odjidja zakucava za 1:1.

U 82. minuti Zuta je dobio drugi žuti zbog igranja rukom i Rijeka je ostala s igračem manje.

Domaćini su sve činili da povedu. Rijeka se dobro branila, a u 90. minuti prilika za domaćine. Leonardo je ubacio, Andrutosos pobjegao čuvarima, ali njegov udarac glavom zaustavlja prečka.

I onda u sudačkoj nadoknadi Romao pogađa za 2:1.