gorgon, rijeka

Rijeka je bila na teškom gostovanju u Grčkoj protiv AEK-a u 5. kolu Europa lige. Gorgon je zabio za 2:0, ali je potom Rijeka popustila i nakon 2:2 ispala iz Europa lige.

U 8. minuti Rijeka je povela 1:0 zgoditkom Gorgona na asistenciju Acostyja koji mu je dodao glavom.

U 20. minuti nova velika prilika za Rijeku, ali na žalost Gorgon niskim udarcem pogađa stativu.

Šest minuta kasnije Rijeka vodi 2:0. Obrana AEK-a je pogriješila i poklonila loptu Gorgonu koji je puca sa 16 metara i zabio.

Nakon što je Rijeka imala još nekoliko prilika, neopret u nadoknadi, u 47. minuti i AEK smanjuje na 2:1. Araujo je izbio ispred Prskala i zabio.

Rijeka je potom loše krenula u drugo poluvrijeme. AEK je žestoko navalio, igralo se stalno pred golom Rijeke i u 55. minuti Christodoulopoulos zabija za 2:2.

Rijeka je neprepoznatljiva i AEK-a ima nekoliko prilika, čak i zabija gol, ali ga sudac poništava zbog prekršaja u napadu.

Rijeka i dalje teško živi, ali se dobro brani, uz neki kontranapad. Na kraju u 88. Araujo iz blizine je pogodio gredu