VELIKO SLAVLJE RIJEKE: Na potopljenom Poljudu Menalo za pobjedu nad Hajdukom

Hajduk i Rijeka u Splitu su igrali jadranski derbi u 14. kolu Prve HNL u nemogućim uvjetima, pod kišom i natopljenim terenom.

Hajduk je u 9. minuti dobio kazneni udarac, nakon što je išla provjera VAR-a. Batinić je pokazao na biječu točku nakon što je Galović igrao rukom poslije ubačaja Jakoliša.

Pogodio je Mijo Caktaš za 1:0.

Rijeka je igrala dobro i u 14. minuti Andrijašević je pokušao s ruba kaznenog prostora, ali vršcima prstiju brani Posavec.

Bolja igra Rijeke i u 40. minuti 1:1. Lončar je zabio iz blizine nakon ubačaja Tomečaka.

Cijelo vrijeme pada jaka kiša i teren je natopljen i nemoguće je kontrolirati loptu koja se zaustavlja u lokvama ili klizi i bježi.

Bolja igra Rijeke i u 69. minuti 1:2. Pogađa Luka Menalo. Andrijašević mu je iz okreta s centra poslao loptu.

U 72. velika gužva na par metara od gola Rijeke. Sudac Batinić je provjeravao VAR i moguće povlaćenje na Diamantakosu, ali nije ništa dosudio.

Hajduk sve čini ne bi li izjednačio. Na kraju i vratar Posavec dolazi pred gol Rijeke, ali bez rezultata.

SASTAVI
Hajduk (4-2-3-1): Posavec – Jakoliš (Todorović 45′), Simić, Dimitrov, Dolček – Jradi, Jurić – Jairo, Caktaš, Gyurcso (Nejašmić 45′) – Umut.

Rijeka (3-4-3): Nevistić – Capan, Galović, Smolčić – Tomečak, Halilović, Lončar, Štefulj – Murić, Kulenović, Andrijašević.