VELIKI USPJEH DINAMA I BJELICE: Hrvatski prvak u Ligi prvaka!

U norveškom Trondheimu Dinamo je igrao protiv Rosenborga za plasman u skupine Lige prvaka, utakmicu u kojoj mu je pobjeda donosila i minimalno 25 milijuna eura. U Zagrebu je Dinamo pobijedio 2:0. A u gostima golčinom Gojaka igrao je 1:1.

Dinamo je dobro počeo, ali Rosenborg je uspostavio ravnotežu i vrlo brzo zaprijetio. U 9. minuti promašili su nemoguće. Jensen je nakon kornera promašio s gol crte.

Ali, Dinamo griješi dvije minute kasnije i 1:0 za domaćina. Velika pogreška obrane, a zabio je Akintola s pola metra nakon što je Livaković odbio prvi udarac Soderlunda, ali nikog nije bilo da to raščisti. Rosenborg je potom dobio krila nošen navijačima. U 23. opet lopta u petercu Dinama, ali i puno sreće.

Dinamo je stao, Rosenbog napada, u 30. minuti sjajan udarac Samuela s 15 metara, ali Livaković briljantan, vadi loptu iz samoga kuta. U 37. opet Samuel puca, ali Livaković brani. I onda konačno u 40. sjajna finta Petkovića, riješio se čuvara, krenuo, nije pucao već je tražio Mora koji puca sa16 metara, ali slabo.

Onda puno sreće za Dinamo u 43. minuti. Dilaver radi faul na 20 metara, dobiva žuti, a iz sjano izvedenog slobodnjaka Hedenstad pogađa vratnicu.

Rosenborg je i u nastavku krenuo borbenije, željan drugog zgoditka. Dinamo se povukao. U 56. nešto pokušava Olmo, ali lopta je sve preletjela i prohujala pokraj vrata. U 64. opasno tuče Jensen, ali Livaković je na mjestu. Dinamo živi opasno.

Amer Gojak
Amer Gojak

Ulazi Gojak umjesto Hajrovića. I odmah Gojak u prilici. U 67. minuti Petković je natjerao vratara na izlijetanje, a onda na odbijenu loptu nalijeće Gojak i pogađa jednog igrača za korner. I Bjelici će to biti sretna večer. Amer Gojak pogađa za 1:1. U 71. minuti pogađa s nekih 18 metara same rašlje!

Norvežani još nešto pokušavaju, ali su svjesni da ne mogu dohvatiti još dva zgoditka.