VELIKA RUKOMETNA BITKA: Hrvatska briljirala protiv Danske 32:32

Važnu su utakmicu igrali rukometaši Hrvatske protiv Danske na Svjetskom prvenstvu. Trebala je pobjeda protiv aktualnih svjetskih prvaka kako bi imali realne šanse za prolazak u četvrtfinale.

Hrvatska je sjajno počela sa četiri gola odličnog Cindrića. U 10. minuti je 6:5 za Hrvatsku. U 12, minuti imamo dva čovjeka manje – Musa i Duvnjak i 6:6 je.

Ipak s dva igrača manje zabija Šipić, ali i Danci, 7:7 je. Opet Šipić za 8:7. Potom Pytlick za 8:8. Glavaš iz sedmerca za vodstvo. Idemo na 10:8. Šipić diže na 11:8.

Danci ostaju bez dvojice, Glavaš zabija sedmerac za 12:8. U 25. minuti je 13:11. Nismo iskoristili napad.

Nakon prvog dijela idemo na odmor sa zgoditkom prednosti 16:15.

U četvrtoj minuti nastavka je 18:18. Duvnjak je vani na dvije minute. Cindrić i Šipić sjajno surađuju. Šipić je sada izborio sedmerac i isključenje Mensaha Larsena.

Glavaš pogađa iz sedmerca. Martinović za 20:19, ali Danska izjednačuje. Musa dvije minute vani. Glavaš šest od šest u sedmercima.

Kod 21:21 Martinović pogađa vratnicu i u 41. minuti sedmerac za Dansku i Hansen dovodi Dance u vodstvo. U 43. se vraćamo na 23:23, pogađa Glavaš.

Imamo dva igrača manje, Elinić i Šarac su vani. Habsen iz sedmerca za 25:24 za Dansku. Martinović za 25:25. Kriva izmjena naših i dvije minute.

Dvije vezane obrane Šunjića! Saugstrup ga je drugi put iz čistog zicera pogodio u glavu, bit će to ili dvije minute ili crveni karton… Ipak samo dvije minute.

Velika borba, u 50. minuti je 27:27…. pa 29:29… pa 30:30… Pet minuta do kraja. Martinoviću bježi lopta u napadu. Danska vodi 31:30… Ubija nas Pytlick.

Tri su i pol minute do kraja, naš je napad, Šipić izjednačuje 31:31… Sedmerac za Dansku dvije minute do kraja…Hansen za Vodstvo Danske 31:31… Zadnja minuta… 32:32—