SRUŠILI SMO ARGENTINU: Sjajne golčine Rebića, Modrića i Rakitića za velikih 3-0!

ante rebić

U Nižnjem Novgorodu odigrana je velika i važna utakmica za nas – Hrvatska protiv Argentine u drugom kolu skupine D za osminu finala SP-a.

Naši su odlično krenuli i u 5. minuti stvorili priliku – opta je stigla do Perišića koji je uletio u kazneni prostor, te nakon lažnjaka odlično tukao, ali je Caballero obranio.

U 10. minuti nova prilika. Sjajna akcija Modrića, gura do Vrsaljka, on ubacuje na par metara od gola, ali Tagliafico se baca i glavom to odbija.

I Argentina napada. U 29. minuti Aguero dugo vuče po desnoj strani, ulazi na 15 metara, ubacuje, ali Strinić čisti ispred Messija.

Možda najveća prilika na utakmici u 29. minuti za Argentinu. Rebić griješi, na 20 metara pogrešno dodaje, Subašić izlijeće, lopta ide do Pereza koji posve sam sa desetak metera nije uspio pogoditi praznu mrežu.

hrvatska, argentina

Igra je na momente oštra, igrači se bore, i jedni i drugi. Rebić od naših prednjači, a ima žuti. No, na sreću Dalić ga ne ostavlja u svlačionici.

Jer, u 53. minuti Rebić je na sceni. Vratar Caballero je pogriješio i očajno izbio na volej Ante Rebića, koji pogađa same rašlje. Hrvatska vodi 1-0 golčinom kakva se rijetko viđa.

Tri minute kasnije izlazi Rebić. Sjajna odluka izbornika. Ima žuti, pun je emocija zbog zgoditka. Ulazi Kramarić.

Igra se dinamično, Argentina sve čini da izjednače, ali i Hrvatska ima šansi. Strašna šanska Argentine u 63. minuti – Meza je s pet metara tukao, Subašić obranio, a Rakitić očistio ispred Messija.

Argentina baca sve u napad, ulazi Dybala umjesto Pereza. Napadač za veznjaka. Čine sve kako bi izjednačili. Naši odlično pariraju.

Ali, Hrvatska je na krilima i napada i na sceni je kapetan Luka Modrić. Poteže s nekih 18 metara i zabija sjajno za 2-0. Opet golčina!

Igra se 87. minuta i Rakitić iz slobodnog udarca gađa prečku, gotovo rašlje.

I dok su Argentinci sve činili da zabiju, prilika za Hrvatsku i Rakitić zabija za velikih 3-0.

Ulazi Čorluka umjesto sjajnog Mandžukića, da odradi svoj 100. nastup za reprezentaciju.