ŠPANJOLSKA U FINALU S HRVATSKOM: Joselu zabio za pobjedu nad Italijom u 88. minuti

Španjolska i Italija na stadionu De Grolsch Veste u Enschedeu igrali su drugi polufinalni susret Lige nacija.

Španjolci su poveči već u 3. minuti nakon velike pogreške Bonuccija, koji je išao driblati a bio je zadnji igrač. Izgubio je loptu, a Yeremy je lijepo zabio za 1:0.

Veselje Španjolaca trajalo je kratko jer je već u 10. minuti kada je sudac pokazao na penal nakon što je pucao Zaniola, a lota je u ruku pogodila Normanda.

Tabio je s bijle točke Immobile – lopta u jednu stranu, a vratar Simon u drugu.

U 21. kontra Italije i Fratessi je izašao sam pred gol nakon što  u je dugu loptu poslao Jorginho. Pogađa gol, ali VAR je pokazao da je bio u malom zaleđu.

U nastavku u 48. minuti dvije šanse za Španjolsku. Merino je spretno pucao, a Dunnarumma čudesno, refleksno obranio udarac iz blizine.

Lopta se odbila do Moprate koji iz okreta puca, ali tik pokraj vratnice. Puno sreće za Italiju.

U 64. velika prilika za Italiju, ali fenomenalna obrana Simona. Zaniolo je poslao sjajnu loptu na desetak metara, Frattesi je snažno tukao, ali golman Španjolske skida tu bombu.

I kad su se čekali produžeci u 88. zabija Joselu koji je maločas ušao za 2:1 za Španjolsku.