SP U PIKADU: Sjajni Boris Krčmar prošao u 3. kolo

Hrvatski pikadist Boris Krčmar ostvario je rezultat karijere plasmanom u 3. kolo Svjetskog prvenstva u londonskom Alexandra Palaceu.

Izvor: Media servis

Krčmaru je do sada najbolji rezultat bio ulazak u 2. kolo, ali ovaj je puta otišao korak dalje s 3-1 pobjedom protiv 12. igrača svijeta Nizozemca Dirka van Duijvenbodea.

Krčmar je dobro otvorio susret te je napravio brejk u prvom legu, ali je potom izgubio tri vezana lega te je prvi set otišao na stranu Nizozemca.

Nakon toga Boris je proigrao te je uzeo iduća tri seta u kojima je protivniku “dopustio” tek jedan leg.

Krčmar će prolazak u osminu finala tražiti protiv Škota Garyja Andersona koji je dvostruki svjetski prvak. Krčmar i Anderson ove su godine igrali dva puta, a u oba je meča Anderson izašao kao pobjednik.