SANDRA BEZ MEDALJE: Kraljica diska osvojila je četvrto mjesto na OI

Kraljica diska Sandra Perković osvojila je četvrto mjesto u finalu bacanja diska na Olimpijskim igrama u Tokiju ostavši bez medalje nakon što je osvojila zlato u Londonu i Rio de Janeiru.

Perković je mala priliku postati prva atletičarka u povijesti koja je na olimpijskim igrama osvojila tri zlatne medalje u jednoj disciplini.

Na OI u Londonu 2012. osvojila je zlato sa 69.11 metara, četiri godine kasnije u Rio de Janeiru sa 69.21, dok je u Tokiju nažalost, bila četvrta sa 65.01.

Zlana je Amerikanka Valerie Allman koja je već u prvoj seriji bacila 68.98 metara, druga je bila Njemica Kristin Pudenz sa 66.86.

Broncu je osvojila Kubanka Yaime Perez sa 65.72 m.

Natjecanje je obilježio pljusak zbog kojeg je finale prekinuto nakon druge serije na skoro sat vremena.