RUSI NAS POTOPILI: Hrvatski košarkaši neprepoznatljivi – izgubili 101:78!

košarka, reprezentacija

Naša košarkaška reprezentacija igrala je u osmini finala Eurobasketa protiv Rusije, a znalo se da pobjednika u četvrtfinalu čeka Grčka.

Krenuli smo s petorkom Ukić, Bogdanović, Tomas, Šarić i Žorić, naš je bio i prvi napad.

Ali, Hrvatska nije igrala kao na primjer protiv Španjolske ili Češke. Kao da je na teren istračala neka druga ekipa.

Rusi su stalno u vodstvu, naši se drže, ali nakon 10 privih minuta četvrtina završava 25:23 za Ruse.

Teško držimo u obrani Šveda. Rusi stalno bježe za dva, tri, četiri koša. Na odmor se odlazi s prednošću Rusa 46:42.

hrvatska, rusija, košarka

U trećoj četvrtini gubimo nekoliko lopti, a Rusi pogađaju, pa na pola trećine imaju 10 razlike 58:48 za Rusiju. I onda opet sjajni Šved kojeg ne možemo držati i 12 razlike za Rusiju.

Aco Petreović pokušava igračima objasniti što nam je činiti. Ali, ništa nam ne polazi za rukom.

Na kraju se naša agonija povećava i kraj treće četvrtine gubimo s 15 razlike – rezultat 72:57 za Ruse.

U četvrtoj četvrtini stvari ne izgledaju dobro. Rusi idu na 20 razlike 77:57! Za Šveda nemamo rješenje. Nema igre, raspali smo se.

Na pet minuta prije kraja 88:68 za Ruse i sve je manje nade da možemo nešto učiniti.

Na kraju su Rusi postigli i stotku! Rezultat 101:78.

U ostalim utakmicama Latvija je nadmoćno dobila Crnu Goru 100:68, Srbija je bila bolje od Mađarske 86:78, a Španjolska je izbacila domaćina Tursku 73:56.