PRETKOLO LIGE PRVAKA: Dinamo bolji, ali Legija ostvarila 1:1 u Zagrebu

Dinamo je u Maksimiru igrao prvu utakmicu 3. pretkola Lige prvaka protiv poljske Legije.

Znalo se da ako Dinamo prođe Legiju, osigurao je najmanje plasman u skupinu Europa lige. U eventualnom play-offu Lige prvaka igrao bi s pobjednikom susreta Crvena zvezda – Sheriff.

Dinamo je krenuo žestoko, preuzeo inicijativu i u prvih 15 minuta izveo nekoliko lijepih akcija, ali bez rezultata. U 16. minuti sjajna ajcija, loptu prima Petković, odlično okreće Wietesku koji ga drži s dvije ruke, ali neočekivano poznati sudac Lahoz nije ništa sudio.

Dvije inute kasnije sjajna kontar Legije. Emreli se oslobodio Lauritsena, ali je Livaković odlično reagirao i poslao loptu u korner. U 23. Petković sjajno vara čuvara, odlično puca, vratar Boruc brani i odbija do Ivanušeca koji zabija, ali bio je u zaleđu.

Dinamo opet prijeti, puca Ivanušec preko gola, a onda Ivanušeca gađa loptom Jakić, ali vratar baca u korner. U 38. opet puca Ivanušec, ali vratar brani. U 42, Petković šalje oštru loptu na dva, tri metra od gol crte gostiju, a Wieteska u zadnji tren izbija u korner ispred Majera. Dinamo bolji u prvom poluvremenu, ali nedostaju golovi.

Na početku drugog poluvremena Dinamo opet kreće u napad. U 48, puca Oršić, ali vratar brani. Minutu kasnije slobodnjak za Dinamo. Oršić preko zida, ali i preko gola. U 53. Mišić se sjurio u kazneni prostorm ubaci oštro u peterac, ali Ivanušec malo kasni. Dvije minute kasnije nakon kornera sjajan udarac Majera, ali Boruc fantastično brani.

A onda u 60. sjajan pogodak glavom Petkovića za 1:0! Cijelo vrijeme bio je Petković opasnost za goste. Prodro je Ristovski, dao Ivanušecu, a on sjajno ubacio, a Petković u maniri pravog strijelca pogađa neobranjivo. U 63. opet Oršić pokušava iz daljine, ali preko gola.

Onda je stisla Legija. U 67. Mladenović je s lijevoga krila prebacio na desno do Juranovića koji odlično puca, ali Theophile spašava i odbija u korner. Dinamo je prepustio inicijativu Legiji i čeka priliku iz kontre. I dogodila se kontra u 80. minuti. Kastrati je prošao kao brzi vlak, gura Petkoviću koju pušta Jakiću, on petlja, lopta dolazi do Petkovića kojeg ruše na 18 metara. Mišić loše puca.

I stiže kazna. U 82. iz drugog udarca prema Livakoviću Legija zabija za 1:1. Pogađa Muci sam kut. Šteta, Dinamo je prokockao vodstvo. U 87. opasan napad Dinamo, Petković odlično tuče i lopta za malo odlazi izvan gola.

U drugoj minuti sudačke nadoknade najprije je držan Petković, a potom srušen, ali sudac Lahoz nije dosudio kazneni udarac.