OSIJEK LOVI DINAMO: Pobjedom kod kuće 2:0 samo su 3 boda iza prvaka

Derbi u Osijeku igrali su domaćin Osijek i vodeći Dinamo u 12. kolu 1. HNL.

Iako je Osijek pritisnuo oubiljno je u 5. minuti zaprijetio Bruno Petković s nekih 16 metara. Sjajno je iz voleja opalio u sam kut, ali Ivušić je obranom spasio Osijek.

Poslije kornera u 15. prijeti Majstorović, ali puca pored gola Livakovića. u 27. žuti karton za Škorića zbog faula nad Oršićem koji  iz slobodnjaka puca malo preko gola s nekih 25 metara.

U 33. minuti prava majstorija Gavranovića u petercu Osijeka, izborio se i pucao, ali čisto gol spašava Ivušić.

U 41. sto postotna prilika za Jakića. Petković mu je pripremio priliku, ali je Jakić sa sedam metara iz naleta pucao preko gola. Bila je to super prilika za vodstvo.

Osijek je poveo u 54. minuti. Dinamo se osvetilo što nije iskoristio prilike. Mierezu e našao na 6-7 metara i dao Pilja, koji prekrasno gađa suprotni kut Livakovića za 1:0 Osijeka. Bio je to prvi udarac Osijeka u okvir.

Dinamo kreće po izjednačenje. U 65. Ivanušec je s desetak metara šutirao jako dobro u donji desni kut Ivušića koji sjajno brani.

U 77. još jedna obrana Ivušića, Ademi je šutirao s 12 metara. Dinamo napada i dalje.

Onda u 89. minuti u trenucima napada Dinama, korner za Osijek i Žaper zabija za 2:0.