OLIMPIJSKE IGRE: Hrvatski vaterpolisti doživjeli težak poraz od Španjolske

Hrvatska,vaterpolo

Hrvatski vaterpolisti izgubili su od Španjolske u 3. kolu olimpijskog turnira u Riju s 9:4. Izabranici Ivice Tucka cijelu utakmicu igrali su jako loše, blijedo, posebice u napadu, no ni obrana nije bila na nivou.

U prvih 16. minuta Hrvatska je uspjela zabiti tek jedan gol, dobili su treću četvrtinu i u posljednju dionicu igre ušlo se s rezultatom 5:3. Međutim Španjolci su do kraja zabili još četiri pogotka i popuno dotukli Hrvatsku. Bio je ovo prvi poraz naše reprezentacije na turniru, sljedeću utakmicu igramo sutra protiv Italije, prenosi Media servis.

Hrvoje Sep završio je svoj nastup u Riju. Naš je boksač izgubio u osmini finala poluteške kategorije (81 kg) od Brazilca Borgesa, jednoglasnom odlukom sudaca 3:0 (29-28, 29-28, 29-28). Podsjetimo, u 1. kolu svladao je Egipćanina Abdelrahmana Salaha Orabija Abdelgawwada.

Naš drugi Filip Hrgović u prvom kolu superteške kategorije (+91 kg) je slobodan, a u drugom kolu u subotu čeka ga turski boksač Ali Demirezen. Meč osmine finala između Marina Čilića i Francuza Monfilsa zbog kiše odgođen je za danas.

Važan dan je pred našim olimpijcima, osobito za braću Sinković i Snježanu Pejčić koji u nastavku dana u Riju imaju priliku osvojiti medalje. Finale dvojaca na pariće na rasporedu je u 15:40, dok su kvalifikacije u disciplini trostav malokalibarska puška 50 metara na programu od 14, a finale od 17 sati.