NOVA POBJEDA DINAMA: U Maksimiru 4:1 protiv Slaven Belupa

U Maksimiru je Dinamo igrao protiv Slaven Belupa susret 11. kola SuperSport HNL-a.

Nakon nekoliko napada Dinamo je poveo u 9. minuti. Odlično je opalio Drmić u rašlje, vrataru Markoviću lopta je otišla preko ruke, odbila se od stative na gol crtu. Bio je tamo Oršić, ali je Marković prije njega nespretno gurnuo loptu u vlastitu mrežu.

U 11, minuti slobodan udarac za Dinamo. Sjajno puca Oršić i pogađa stativu.

Dinamo u velikoj dominaciji, s velikim posjedom lopte, ali u kontranapadu Slaven Belupo pokušava. U 25. sjajan bijeg Oršića, traži Špikića, ali brža je obrana gostiju.

Dinamo ne može do drugog gola unatoč prilikama i skoro im se to osvetilo. Sjajna kontra Slavena i Kocijan je izbio sam pred Livakovića, koji izliječe s gola i spašava siguran gol u 35. minuti.

U 45. s ruba 16 metara oštro puca Oršić, ali preko gola.

U drugo poluvrijeme Dinamo ulazi s Petkovićem umjesto Drmića. Igra se dosta nepovezano od gola do gola. Dinamo ima inicijativu, a Slaven je opasan iz kontri. Ozlijedio se u 58. minuti Mišić. Ulazi Baturina.

I evo kontre Belupa i kazne za Dinamo. Bosec šalje centaršut, nitko ne prati Hoxhu koji glavom pogađa kut. Livaković je nemoćan. Bila je to 59. minuta. Velika pogreška obrane. Dinamu se osvećuje pomalo indolentna igra nakon vodstva.

U 64. lijep prodor Špikića. Ima Petkovića u 16, ali ubačaj je neprecizan. Dinamo sada daje sve u napad. Ristovski u prilici za ubačaj, ali puca preko gola.

U 70. minuti velika gužva u 16metara gostiju, pada Baturina, ide VAR provjera i Strukan pokazuje na 11 metara za Dinamo. Pogađa topovski Petković za 2:1.

U 76. sjajna akcija Dinama, Ljubičić nakon dodavanja Ivanušeca, ide sam na vratara, ali mu lopta bježi, a uklizava Bosec. Minutu kasnije iz kuta nabacuje Oršić, puca Petković glavom, ali Marković brani. Dinamo kontinuirano napada. Ristovski i Špikić izlaze, ulaze Bočkaj i Moharrami.

U 80. mijenja i Slaven Belupo – Crnac mijenja Soldu, a Krstanović Kocijana. Čak 80 posto posjeda lopte na strani Dinama. U 81. raspalio je Oršić silno s 30 metara, Marković odbija, nalijeće Bočkaj i lijepo pogađa iskosa suprotni kut za 3:1. U 88. lijepo je ljevicom opalio Petković, ali Marković brani.

U sudačkoj nadoknadi odličba akcija Dinama, Bočkaj je sjajno prebacio obranu, uletio je Ivanušec i zabio za 4:1.