NEVJEROJATNA DRAMA: Ni veliki Šego nije pomogao – Nijemci jači za jedan zgoditak!

Nakon što su naši rukometaši neočekivano izgubili od Brazila u Kölnu smo igrali drugu utakmicu drugog kruga Svjetskog prvenstva protiv domaćina, Njemačke, i nažalost izgubili 22:21.

Nesreća za Njemačku već u osmoj minuti. Martin Strobel neće moći nastaviti utakmicu, stradalo mu je koljeno i na nosilima je iznesen s terena.

Hrvatska je dobro počela, krenuli smo s vodstvom i do 23. minute držali se uglavnom izjednačeno, a Nijemci su u 24. minuti vodili s 9:8.

Teško smo dobivali dvoboje u napadu protiv oštre i dobro organizirane njemačke obrane.Onda riskiramo, idemo bez vratara, ali Nijemci nam  uzimaju loptu i zabijaju za 10:8 preko cijelog terena u prazna vrata.

Četiri minute prije kraja imamo čovjeka više i promašujemo, ali hvatamo loptu, Duvnjak zabija i smanjuje na 10:9, i još jedno isključenje domaćeg igrača.

Imamo dva igrača više, uspjeli smo se obraniti i Horvat zabiti za 10:10. Nijemci opet promašuju i 30 sekundi prije kraja prvog poluvremena vodimo 11:10 – pogađa Karačić. Nijemci odmah izjednačuju – pogađa Wiede.

U nastavku u sedam minuta zabijamo samo jedan zgoditak, srećom ni Nijemci nisu mnogo bolji. Kod 17:15 Horvat gađa gredu i Nijemci dkažnjavaju – dižu na 18:15.

Kod 18:16 Šego skida i vraća nas u utakmicu, pogađa Šipić 10 minuta prije kraja za 18:17. Uzimamo loptu, kontra, naprijed je Musa i ne pogađa! Ali, opet nas vraća Šego, bani i imamo napad. Šipić na crti zabija za 18:18. Sedam je minuta do kraja.

I opet veliki Šego brani. Možemo povesti. I vodimo – zabija Vranković! Nijemci izjednačuju na 19:19 četiri minute do kraja. Šipić pogađa za 20:19 za Hrvatsku! Drama se nastavlja. I onda mi promašujemo, a Nijemci vode 21:20, a potom gubimo loptu, sude sumnjivo probijanje, i 22:20 za Njemačku. Smanjujemo na 22:21. Samo  je 20 sekundi do kraja i ne možemo do lopte.

HRVATSKA: Šego; Mandić, Duvnjak, Karačić, Stepančić, Musa, Horvat

Klupa: Stevanović, Štrlek, Vida, Šipić, Bećiri, Bičanić, Blažević, Slišković, Karačić, Vranković