NAKON VELIKE DRAME: Srbija zaustavila naše košarkaše u četvrtfinalu OI

košarka, Rio, OI

Hrvatska košarkaška reprezentacija izgubila je od Srbije u četvrtfinalu Olimpijskih igara!

Srbija je u dramatičnoj završnici slavila s 86:83 (19-20, 19-13, 14-34, 31-20)

Hrvatski igrači sjajno su odigrali prvo poluvrijeme, pogotovo u obrani, te su na poluvrijeme otišli s prednosti od 38-32.

Izvrstan je bio Bojan Bogdanović koji je postigao 16 koševa u prvih 20 minuta.

Drukčija je bila priča u drugom poluvremenu kada je Bogdanovića “zaključao” Stefan Marković i nije dopuštao niti da lopta dođe do njega.

Bili smo izrazito loši, Srbi u naletu, pa se na odmor uoči posljednjih 10 minuta otišlo sa 14 razlike u korist Srbije (52-66).

Naši su igrači pokušali sve ne bi li došli do izjednačenja i vodstva, ali nije išlo.

Najbolji u našoj momčadi opet je bio Bojan Bogdanović sa 28 koševa, Mario Hezonja je dodao 16, dok je kod Srbije najbolji bio Bogdan Bogdanović sa 18 ubačaja.

Tako nam i dalje jedina košarkaška medalja ostaje srebro iz Barcelone 1992.