LIGA PRVAKA: Juniori Dinama nisu uspjeli – Benfica ipak uspješnija

U švicarskom Nyonu juniori Dinama igrali su četvrtfinale Lige prvaka protiv Benfice i izgubili 3:1, iako su dvadesetak minuta vodili.

Zbog situacije s koronavirusom igralo se bez gledatelja.

Dinamo je dobro krenuo i već u 6. minuti Batistić je prošao po desnoj strani i našao Marina, ali Marin iz dobre prilike puca pokraj gola.

I nadmoć Dinama je dala plod. U 16. minuti je 1:0, a zgoditak je postigao Bernard Karrica. Julardžija je krasnom loptom proigrao Karricu koji je rutinski prebacio istrčalog golmana za 1:0!

dinamo, juniori

Potom se budi Benfica i u 20. minuti velika prilika. Ubacio je sjajno Dantas, ali Ramos puca glavom pokraj gola. Benfica diže tempo.

I to se Benfici isplatilo. U 36. minuti je 1:1. Brza kontra Benfice, Embalo prolazi po desnoj strani, šalje oštro u peterac, a tamo ostavljen posve sam Araujo pogađa za izjednačenje.

Benfica je bolje ušla u drugo poluvrijeme i nakon dvije izgledne prilike povela 2:1. U 53. minuti Araujo je prošao i s gol-aut linije milimetarski zavrnuo u sredinu gdje je Ramos potpuno sam natrčao i glavom zabio za vodstvo. Činilo se da je Araujo bio u zaleđu, ali nema VAR-a…

No, Dinamo pada i šest minuta kasnije već je 3:1 za Benficu. Embalo je opet nadmudrio Gvardiola, ubacio s desne strane, a Ramos je glavom proslijedio loptu za 3:1.

Potom Dinamo pokušava, ali Benfica čuva prednost. U 83. velika prilika. Kapitanović je centrirao, Barišić dao do Marina koji promašuje s pet metara iskosa.

U sučevoj nadoknadi igrač Benfice su zadržavao loptu Josipoviću, koji je s leđa pokosio jednog od njih i dobio crveni karton. Potom Janković dobiva drugi žuti i isključenje.

DINAMO: Josipović – Gvardiol, Šutalo, Leš, Batistić – Duvnjak – Marin, Julardžija, Janković, Karrica – Tueto

BENFICA: Kokubo – T. Araujo, Morato, Alvaro, Ferreira – Dantas, Brito, Bernardo – Embalo, H. Araujo, Ramos