LIGA NACIJA: Englezi nas izbacili – obrana primila dva jeftina gola

hrvatska, engleska

Reprezentacija Engleske dočekala je Hrvatsku na rasprodanom Wembleyu u zadnjoj utakmici prve runde Lige nacija i pobijedila 2:1.

I jedni i drugi tražili su pobjedu, dok Španjolska prolazi u slučaju neriješenog rezultata. Hrvatska je imala priliku već u 2. minuti. Pogriješio je u dodavanju vratar Engleske, vrata su bila prazna, ali Rebić se malo spetljao i pucao preko gola.

A onda rapsodija Engleza. Napadaju u valovima. U 11. velika prilika. Sterling beži našoj obrani, dolazi sam pred Kalinića, ali Lovre brani! Onda u istoj minuti nova prilika. Kane nakon kornera posve sam na drugoj stativi, ali na našu sreću puca preko gola.

U 16. Sterling opet bježi Jedvaju i Lovrenu, ali Kalinić je pokupio i Sterlinga i loptu. Dobija ju Kane, Kalinić nije na golu, ali Kane s ruba kaznenog prostora pogađa Jedvaja ispred gola, lopta mu opet dolazi na nogu, ali Kalinić opet spašava.

Moglo je biti i 3:0 za Engleze. Izlazi zbog ozljede Vrsaljko, ulazi Milić

Malo smo uspostavili ravnotežu, ali opet u 40. velika prilika za Englesku. Chilwell ubacuje, Kalinić promašuje loptu, uzima ju Barkley i iz voleja puca pokraj gola. I onda prilika za nas – u 46. Modrić je prebacio loptu preko engleske obrane, ali malo prejako za Perišića.

engleska, hrvatska

U drugom poluvremenu Englezi opet napadaju silovito. U 52. sjajni Rashford juri po lijevom krilu, daje Sterlingu, ali Kalinić brani. Nekoliko minuta ne možemo doći do lopte.

I onda strašna kontra Hrvatske. Kramarić je primio loptu u 16 metara. Nekoliko je Engleza smotao, izvagao, lijevo, desno i pucao. Na putu je lopta okrznula Diera i preko Pickforda sletjela u gol – za 0:1!

U 61. nova prilika za Hrvatsku. Perišić se sjurio po lijevoj strani od centra i gotovo iz mrtvog kuta pucao malo pokraj gola. U 76 mat prilika za nas. Kramarić i Brozović krenuli su u kontru dva na dva. Brozović valja Stonesa i daje Vlašiću koji je puca u blok. A Brozović je trebao pucati jer je bio u mat poziciji. I onda 78. Veliki promašaj junaka utakmice protiv Španjolske Jedvaja. Nakon auta lopta dolazi Jedvaju na glavu, on promašuje, Kane puca i Lingard na liniji zakucava u gol i 1:1.

Velika prilika u 83. za Hrvatsku. Vida dobro puca glavom nakon kornera, ali Lingard izbija na crti. I onda dolazi kazna. Primamo opet jeftini gol. Jedvaj opet promašuje nakon ubačaja, a Kane klizećim startom zabija za 2:1.

Velika šteta, jer smo primili jeftine golove.

ENGLESKA Pickford – Walker, Gomez, Stones, Chilwell – Delph, Dier, Sterling, Rashford – Barkley – Kane

HRVATSKA Kalinić – Vrsaljko, Lovren, Vida, Jedvaj – Brozović, Modrić, Vlašić – Rebić, Kramarić, Perišić