KIKS DINAMA: Šibenik prvi put pobijedio u povijesti – junak Sahiti

U Maksimiru su utakmicu 18. kola HNL-a igrali Dinamo i Šibenik. Dinamo je krenuo u šarenom sastavu bez Ademija, Petkovića…

Šibenik je dobro krenuo i imao nekoliko donrih napada, a onda u 13. minuti šok za Dinamo i 0:1 za goste. Zabio je Emir Sahiti, koji je dobio loptu na oko 25 metara od gola i lijepo pogodio lijevi donji kut Livakovića.

Uslijedio je pritisak Dinama. I u 22. minuti izjednačenje. Ubacio je Stokanović, gurnuo Gavranović, a lijrpo zabio Atiemwen. U 25. kontra i prilka za Šibenik. Jurić je došao do lopte i pobjegao svom braniču pa odigrao za Sahitija, ali se on nije snašao.

Dinamo stalno napada, ali jalovo, bez pravog udarca. Šibenik se dobro brani.

Dinamo je krenuo po pobjedu u drugom poluvremenu, ali Šibenik odolijeva napadima i velikom pritisku. U 58. sjajan udarac Mišića nakon kornera, ali brani Labrović. Šibenik ne može preko centra. Pola sata prije kraja ulaze Petković i Ademi, a izlaze Jakić i Gavranović.

A onda iz kontre novi šok za Dinamo. Šibenik je poveo 1:2. Minuta je 67. Sahiti i Jurić su u kontranapadu, Sahiti lijepo daje Juriću koji zabija.

Do kraja Dinamo nije uspio niti izjednačiti, iako je imao prilike.

Dinamo: Livaković – Leovac, Gvardiol, Theophile-Catherine, Stojanović – Jakić, Mišić – Oršić, Majer, Atiemwen – Gavranović

Šibenik: Labrović – Mesa, Schildenfeld, Bilić – Pajić, Ćurić, Bulat, Kvesić – Ampem, Jurić, Sahiti

Prije ove utakmice Osijek je kod kuće teško pobijedio Istru 1:0.