HRVATSKA OSVOJILA ACUD KUP: Nakon vodstva Egipta, uvjerljiva pobjeda 4:2

Hrvatska nogometna reprezentacija igrala je protiv Egipta u finalu ACUD kupa.

Hrvatska je finale izborila pobjedom protiv Tunisa nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca (0:0, 5:4), dok je Egipat susret za naslov prijateljskog turnira u Kairu izborio pobjedom 1:0 protiv Novog

Egipat je šokirao Hrvatsku već u 6. minuti. Trezeguet je doobro pucao, Labrović je odbio do Hamdija, on je ubacio u pet metara gdje Rabia koji zabija. VAR je provjeravao zaleđe, a procjena suca je da je gol.

U 17. čista šansa za Egipat. Trezeguet se sjurio prema golu, pretrčao je hrvatske braniče i izašao sam pred Labrovića. Pucao je, ali je stativa spasila Hrvatsku.

Hrvatska se vraća u 21. minuti. Vlašić je sjajno pucao izvan 16 metara i zakucao pod samu gredu za 1:1.

Egipat i dalje prijeti i opasan je iz kontri. U 27. Marmoush se izvukao iskosa s desne strane i jako je pucao, ali točno u Labrovića.

U 35. dobra kontra Hrvatske, Majer je dobro tukao s 15 metara, ali od bloka to ide u korner.

U sudačkoj nadoknadi velika prilika za Hrvatsku. Pjaca je prošao po krilu, sjajno ubacio u pet metara, a Petković je s dva, tri metra bio u raskoraku i promašio je čisti zicer.

U drugom dijelu Petković u 57. zabija za vodstvo Hrvatske 2:1. Propust domaćina. Korner je izveo Modrić, Petković na drugoj vratnici je ostao sasvim sam, nečuvan. sjajno skoćio i glavom zabio.

U 72. sjajna akcija Hrvatske, dugu loptu u 16 metara primio je Mario Pašalić i ciljao je gornji suprotni kut, no promašio je za koji centimetar.

U 77. je 3:1 za Hrvatsku. Majer je izveo prekid, sad je Kramarić ostao nečuvan i glavom je zabio treći gol.

U 86. godini sjajna golčina Lovre Majera. Tukao je sa 16 metara i pogodio rašlje.

U sudačkoj nadoknadi iz ubačaja iz kuta Egipat je smanjio na 4:2.

Sastav Egipta
EGIPAT (4-3-3): Abou Gabal – Hany, Rabia, Abdelmonem, Hamdi – Fathi, Attia, Afsha – Marmoush, Mohamed, Trezeguet. Izbornik: Hossam Hassan.

Sastav Hrvatske
Hrvatska: Labrović – Stanišić, Vida, Pongračić, Gvardiol – Modrić, Brozović – Majer, Vlašić, Pjaca – Petković.

Klupa Hrvatske: Kotarski, Livaković, Ivušić, Erlić, Ćaleta-Car, Kovačić, Kramarić, Mario Pašalić, Marco Pašalić, Ivanušec, Sosa, Juranović.