FRANCUSKA U POLUFINALU: Za pobjedu zabio Giroud – Kane promašio penal za Engleze

Zadnji četvrtfinalni susret na SP-u u Kataru igrali su Engleska i Francuska, a pobjednik će se u polufinalu sastati s Marokom, koji je nakon Španjolske izbacio i Portugal pobjedom 1:0.

Prvi su opasnije priprijetili Francuzi u 7. minuti. Mbappe je ubacio do Girouda, ali on je u padu jedba zahvatio loptu, pa vrataru Llorisu nije bio problem to uhvatiti.

U 11. minuti u jeku napada Engleske, Francuzi kradu jednu lopti, kreće kontra Dembele je ubacio s desne strane, Giroud je ostao sam, ali njegov udarac glavom išao je ravno u Pickforda.

Bolja igra Francuza i vodstvo u 17. minuti. Pogađa sjajno Tchouamenis s 20-ak metara. Mbappe je povukao, dao Griezmannu, a on sjajno poslužio Tchouamenisa, koji puca iz koraka i zabija.

Tchouamenis je lijepo zabio za vodstvo Francuza

Trgli su se Englezi i bili u velikoj prilici. Kane je okrenuo Upamecana, ali Lloris je istrčao na vrijeme i zaustavio ga. Potom Henderson gađa Bellinghama, ali čiste Francuzi.

U 25. VAR Upamecano ruši Kanea na rubu šesnaesterca. Ide VAR provjera, ali ništa od kaznenog udarca. U 29. Kane odlično puca, ali Lloris brani-

U 39. dobar napad Francuza. Hernandez je ubacio za Mbappea, ali on puca preko gola.

U nastavku drugog poluvremena pritisak Engleza i odmah prilika i odličan udarac Bellinghama pod gredu, ali sjajna obrana Llorisa!

U 52. minuti kazneni udarac za Engleze. Sake je prodro po desnoj strani, Tchouameni ga je sapleo i sudac Sampaio je odmah pokazao na bijelu točku. I Harry Kane šalje loptu u jednu a Llorisa u drugu stranu za 1:1.

Kane je izjednačio iz kaznenog udarca

Igra se otvoreno s obje strane, redaju se poluprilike na obje strane, kao da i jedni i drugi žele riješiti utakmicu u 90 minuta.

U 70. velika prilika za Englesku, nakon slobodnjaka ubacuje Henderson puca glavom Maguire tik pokraj stative,

Odmah potom u prilici Saka, ali nema gola. A ne bi ni bio jer je načinio prekršaj.

U 78. je 2:1 za Francusku. Strijelac je Olivier Giroud. Griezmann je ubacio, a Giroud je bio najviši u skoku i pogodio.

A onda novi kazneni za Englesku. U  80. Hernandez je dosta nepotrebno ušao u Mounta,

Ide VAR provjera, sudac ide sam pogledati. Dosudio je kazneni, koji Kane promašuje!

Engleska: Pickford – Walker, Stones, Maguire, Shaw – Henderson, Rice, Bellingham – Saka, Kane, Foden

Francuska: Lloris – Kounde, Varane, Upamecano, Hernandez – Rabiot, Tchouameni, Griezmann – Dembele, Giroud, Mbappe