EU PRVENSTVO: Zlatni karatist Anđelo Kvesić osvojio broncu

Hrvatski karatist Anđelo Kvesić osvojio je brončanu medalju u kategoriji iznad 84 kilograma na Europskom prvenstvu pobjedom nad Turčinom Fatihom Senom.

Iako se zbog ozljede do posljednjeg trenutka nije znalo hoće li uopće nastupiti na prvenstvu, Anđelo je postao vlasnik još jedne medalje s velikih natjecanja nakon što je prošle godine osvojio zlato u istoj kategoriji.

Uz mnoštvo atraktivnih poena Kvesić je slavio rezultatom 7-3, a u kolekciji medalja već ima četiri europske i dvije svjetske bronce.

Mušku momčad u borbama sutra očekuje dvoboj s Crnom Gorom za broncu, a večeras će se u finalu ženskih selekcija u borbama sastati Hrvatska i Njemačka.

Daniela Topić je u finalu parakaratea za osobe s intelektualnim poteškoćama, a Stipe Barić je na istom stupnju natjecanja već osvojio broncu, dok se u ovim trenucima Enes Garibović u kategoriji do 84 kilograma bori za naslov prvaka protiv Talijana Michelea Martine.