DRAMATIČAN DERBI U RIJECI: Dinamo stizao 3 zgoditka – i stigao do 3:3

U Rijeci su domaćini igrali protiv Dinama u derbiju 12. kola HNL-a. Podsjećamo kako je prvi susret sezone igran u Maksimiru i završio je 3:3.

Nakon ispitivanja snaga Rijeka je bolje ušla u utakmicu i u 7. minuti iz sjajne akcije povela 1:0. Princ Ampem je ukrao loptu i povukao kontranapad te dostavio gurnuodo Drmića, koji je sjajnim udarcem zabio s oko 20-ak metara.

U 11. minuti iz lijepe je akcije potegao Oršić, ali je vratar Zlomislić obranio. Rijeka je bolja momčad, kokretniji su njihovi napadi. Redaju se korneri. U pola sat Dinamno nije imao niti jednu konkretnu priliku niti je zaprijetio vrataru Rijeke. Onda je, kao da nas je čuo, iz daljine opalio Leovac, ali preko gola.

I onda je Rijeka, opet preko Drmića, kaznila lošu igru Dinama drugim golom Drmića. Opet sjajan napad, pucao je Vučkić s ruba kaznenog prostora, Livaković odbija, ulijeće Drmić i zabija. Bila je to 38. minuta. I Dinamo se još nije snašao i bilo je 3: 0 za Rijeku. Užasno neoprezna obrana Dinama. Nakon ubačaja i gužve u kaznenom prostoru snalazi se Velkovski i gura za visokih 3:0 za domaćina.

U nastavku Dinamo je odmah napravio tri promjene. Ušao je Andrić umjesto Čopa, Šutalo umjesto Leovca i Menalo umjesto Lauritsena. U 56. minuti prvi korner na utakmici za Dinamo i potom zgoditak. Vučkić ruši Šutala i kazneni udarac. Petković mirno pogađa u 58. za 1:3.

Četiri minute kasnije opet korner za Dinamo, Veelkovski igra rukom, ide provjera VAR-a i Parać opet pokazuje na 11 metara. I opet hladno u isti kut pogađa Petković za 2:3.

U 73. minuti jedan ubačaj, loptu odbija vratar Rijeke i Oršić zabija za 3:3, ali ide provjera VAR-a. Provjerava i sudac i na kraju poništava gol zbog guranja Ivanušeca u toj akciji.

Ali Dinamo nije onaj iz prvog poluvremena, bori se i napada i dolazi do 3:3- Pogađa glavom Komnen Andrić. U 82. Mišić je ubacio, a Andrić pogodio.

Rezultat 3:3 bio je na utakmici i u Zagrebu. Ali drama ide dalje. Dinamo napada, traži pobjedu. Igra se sedam minuta nadoknade. Dinamo je imao dvije prilike i za pobjedu. Tolić je glavom pucao pokraj vrata. Zlomislić je promašio loptu, Tolić je imao praktički prazna vrata, no pucao je pokraj vratnice.

Rijeka: Zlomislić – Escoval, Velkovski, Smolčić – Ampem, Selahi, Pavičić, Vukčević – Murić – Vučkić, Drmić

Dinamo: Livaković – Ristovski, Lauritsen, Theophile-Catherine, Leovac – Mišić, Franjić – Ivanušec, Petković, Oršić – Čop