DRAMA U RIJECI: Rus Merkulov zabio Osijeku za 3:2 i finale protiv Hajduka

Na Rujevici su polufinale Kupa Hrvatske igrali Rijeka i Osijek, a pobjednik će u finalu igrati s Hajdukom.

Rijeka je povela u 20. minuti nakon što je krasno ubacio Čerin, lijepo je glavom pucao Krešić i lopta je završila u mreži.

Osijek je digao u brzinu više i u 42. minuti zabija Caktaš za 1:1. Leovac je ubacio a Caktaš zatresao mrežu s desetak metara.

Osijek je potom bio nešto bolji, ali u jednoj odličnoj kontri u 76. minuti Rijeka dolazi u vodstvo. Opet kao i mnogo puta do sada zabija Drmić, Pucao je Pavičić, vratar je odbio na na odbijanac naletio Drmić i pospremio loptu u mrežu.

I kad su svi mislili da je Rijeka u finalu, ulaz s klupe Mance, koji opet spašava Bjelicu i zabija za 2:2. Ušao je u 84. minuti a zabio u drugoj minuti sudačke nadoknade.

U 99. Abass je primio loptu u 16 metara, izašao je pred Ivušića, ali je prebacio i njega i gol.  Dvije minute kasnije Fučak izbija sam pred Labrovića, ali golman Rijeke brani zicer.

U 103. Leovac ruši Drmića u 16 metara, ali Strukan ne sudi kazneni. U istoj minuti Velkovski u velikoj prilici za Rijeku, ali Ivušić brani.

I onda dvije minute prije kraja Rus Merkulov zabija za 3:2 i vodi Rijeku u finale protiv Hajduka.