DINAMO ZA POVIJEST: Nadvisili Viktoriju i ušli u osminu finala Europa lige

Na prepunom stadionu u Maksimiru Dinamo je dočekao Viktoriju iz Plzena i lovio zaostatak iz Češke gdje je izgubio s 2:1, kako bi se plasirao u osminu finala Europa lige. I pobjedom od 3:0 u tome je uspio.

Dinamo je odmah krenuo u najjačoj brzini. I u 15. minuti sjajan zgoditak za 1:0. Povukao je kontru Petković i zanjihao svog suparnika, potom gurnuo loptu petom u sredinu, Olmo je propustio, a naletio je Oršić i pravim projektilom pogodio gornji kut.

Viktorija potom uspostavlja ravnotežu. Ali Dinamo je bolji, uporniji. i nagrada slijedi. Igra se 34. minuta. Hajrović, koji je malo prije dobio žuti, sjajno ubacuje, ulijeće iza braniča Dilaver i odlično pogađa glavom za 2:0.

Dinamo i dalje napada. U 37. minuti sjajno tuče Olmo, a vratar jedva skreće loptu u korner. Viktorija počinje igrati grubo. Prosvjeduje trener Bjelica, dobiva opomenu. Potom, nakon što je jedan češki igrač odugovlačio s prepuštanjem lopte dinamovcima uz aut liniju, Bjelica ga malo pogurava i potom je isključen i poslan na tribine. Bila je to 44. minuta.

Već u prvoj minuti nastavka prava bomba Hajrovića, vratar odbija, lopta dolazi do Šunjića, ali slabo puca s pet metara.

Bomba Hajrovića iz slobodnjaka, češki vratar kratko odbija loptu do Šunjića koji se loše snašao na pet metara i slabo pucao. U 54. minuti nova bomba Hajrovića, ali vratar Kozačik sjajno brani.

Petković je pogodio za 3:0.

U 68. Moro mijenja Hajrovića koji je ispraćen ovacijama cijelog stadiona. Dinamo i dalje napada, nastoje doći do trećeg zgoditka. Minutu kasnije e Moharrami je u sjajnoj prilici, pokušao je udarcem kroz noge matirati gostujućeg vratara, ali je pogodio spoljni dio mreže.

I onda 73. minuta i sjajni Petković za 3:0 topovskim udarcem s 18 metara. Dodao mu je Oršić, činilo se kako ju Petković neće dohvatiti, ali je sijevnula desnica i lopta je pod prečkom.

Dinamo – Livaković – Moharrami, Theophile, Dilaver, Leovac – Ademi, Olmo, Šunjić – Hajrović, Oršić – Petković

Plzen – Kozačik, Kayamba, Prochazka, Horava, Limbersky, Beauguel, Petržela, Hrošovsky, Kovarik, Havel, Pernica