DINAMO U FINALU KUPA: U Maksimiru bolji od Osijeka 2:0

Dinamo naravno želi dvostruku krunu i zato mu je bila važna utakmica s Osijekom u polufinalu kupa, jer se igra samo jedna utakmica.

U drugom polufinalu sutra se sastaju Inter i Rijeka u Zaprešiću od 18 sati.

Dinamo je krenuo bolje u igru i u 18. minuti poveo 1:0. Bila je to prava majstorija  Brune Petkovića.

Teško je i opisati kako je Petković u kaznenom prostoru nanizao nekoliko igrača, slao ih lijevi i desno, a onda povratno dao za Olma.

A on s desetak metara sjajno pogađa kraj nemoćnog Malenice.

Osijek je igrao dobro i pokušavao izjednačiti. Imali su nekoliko prilika. Najprije je u 26. Marin Pilj opalio s 35 metara ravno u Livakovića, ali njemu ispada lopta i prolazi pokraj same vratnice.

U 30. Šunjić na 16 metara ruši Bobana i zarađuje žuti, a Škorić iz slobodnog udarca topovski pogađa Petkovića u glavu i lopta odlazi u korner.

Osijek i dalje igra dobro. Žele izjednačiti, ali Dinamo se dobro brani, ali i uzvraća.

U 75. minuti sjajan slobodnjak Kadziora s 20 metara pod prečku, ali Malenica vadi krajnjim naporom.

I onda u jednoj kontri u 90. minuti Kadzior bježi sam na Malenicu, koji odbija loptu, ali ulijeće Šunjić i pogađa prazan gol za 2:0.