DINAMO OPET DOBIO GORICU: U Maksimiru pobijedili 3:1

U Maksimiru je prvak Dinamo dočekao Goricu u prvoj utakmici 3. kola HNL-a.

Podsjetimo, Dinamo je u utorak pobijedio Saburtal kod kuće 3:0 i osigurao plasman u 3. pretkolo kvalifikacija za Ligu prvaka, gdje ga čeka Ferencvaroš.

Bjelica je odmarao neke igrače, a u momčadi je bio Dilaver, koji je bio ozlijeđen. No, u 16. je minuti opet zbog ozljede morao napustiti igru, a ušao je Perić.

Dinamo je opasnija momčad i u 22. minuti zabija Olmo s 20-ak metara za 1:0. Bilo je tu i malo sreće, jer je netko od igrača Gorice dirao loptu koja je prevarila vratara.

Gorica čeka svoju kontru, ali Dinamo je držao konce u svojim rukama do kraja poluvremena.

Dinamo nastavlja s napadima i u drugom poluvremenu i u 57. minuti dolazi do novog zgoditka. Korner je izveo Olmo,a  zabio je Nikola Moro koji je sjajno skočio i glavom poslao loptu iza Kahline za 2:0.

Olmo se žali na malu ozljedu i ulazi Gojak u 70. minuti, jer Bjelica ne želi ništa riskirati.

Umjesto Petkovića ulazi Gavranović i to je njegov 100. nastup u Prvoj HNL.

U 78. minuti sjajan udarac Šituma zaustavlja vratnica. A onda u 83. minuti Gavranović pod prekršajem daje Majeru, a on sjajno gura Gojaku koji pogađa za 3:0. A onda Dinamo malo spava i u 85. ponajbolji igrač Gorice sjajnim udarcem smanjuje na 3:1.