DINAMO KIKSAO U MAKSIMIRU: Dobar Slaven Belupo odigrao 3:3

U petom kolu HNL-a Dinamo je u Maksimiru dočekao Slaven Belupo. Trener Zoran Mamić odlučio je odmarati neke igrače pa tako brani Zagorac, a igraju Moharrami, Daničić, Jakić i Tolić.

Gosti su iznenadili već u prvoj minuti i zabili za 0:1. Etoundi je iskoristio loše dodavanje Theophilea i sporu reakciju Gvardiola. Bilo je to u 32- sekundi i najbrži gol ove sezone.

Gavranović je izjednačio već u 4. minuti. Oršić je ubacio, a Gavranoviću je matirao Filipovića. za 1:1. I onda Gavranović u 8. minuti za 2:1. Odigrao je s Majerom i onda iz teške pozicije zabio. Sudac je gledao VAR, je li Gavranović bio u zaleđu, ali zaleđa nije bilo.

I onda u 21. minuti kazneni udarac za goste. Startao je Moharrami, a pao Etoundi. Nakon provjere i VAR-a, Krstanović zabija za 2:2.

Veliki pritisak Dinama koji pokušava osvojiti sva tri boda. Ali nema prave prilike. I onda sjajna akcija Dinama u 65. minuti. Ivanušec daje Gavranoviću, on briljantno produžava petom za Majera, koji u trku pogađa za 3:2.

Ali gosti se brzo vraćaju. Theophile je kratko dao Glavčiću, on na drugu vratnicu i za 3:3 pogađa Knoll u 73. minuti.

Dinamo pokušava doći do zgoditka, ali Slaven ne popušta, već i napada. U 88. minuti Zirdum kod gostiju dobiva drugi žuti i isključenje. Igra se 6 minuta sudačke nadoknade.

Sastavi:

Dinamo: Zagorac – Moharrami, Theophile, Gvardiol, Daničić – Jakić, Ademi – Tolić, Majer, Oršić – Gavranović

Belupo: Filipović – van Bruggen, Paracki, Soldo – Bogojević, Glavčić, Bačelić-Grgić, Mlinar, Goda – Etoundi, Krstanović