DINAMO DOBIO PRVU RUNDU: Sjajno prvo poluvrijeme i pobjeda nad Rosenborgom

Pred punim gledalištem u Maksimiru, oko 27.000 navijača, Dinamo je igrao svoju prvu utakmicu u play-offu Lige prvaka protiv norveškog Rosenborga i pobijedio 2:0. Zanimljivo je kako je to Rosenborgu bilo po prvi put da igra protiv jednog kluba iz Hrvatske.

Dinamo je odmah navalio žestoko. Pokazao je da želi pobjedu, u prvih nekoliko minuta stalno napadaju. Norvežani na mukama. Onda u 5. minuti neugodnost. Korner za Rosenborg, obrana čisti, a potom Jensen sjajno puca s 18 metara, a Livaković sjajno brani.

Potom 1:0 za Dinamo iz jedanaesterca. Oršić je tukao, golman brani, a onda je u gužvi Lundemo srušio Petkovića. Sudac Orsato je odmah pokazao na bijelu točku, a s nje je Petković zakucao za 1:0. Dinamo dalje opasan, redaju se napadi. Oršić sjajan, Olmo daje lopte kao na tanjuru. U 17. minuti Olmo je opalio topovski s 20 metara, malo pokraj gola.

Bio je to kazneni udarac na Petkoviću.

Ali i Rosenborg pokušava. Iz prekida u 19. minuti pucaju izravno na gol, ali je Livaković opet sjajan. Onda sjajan ubačaj u 23. Mora, ulijeće Ademi i sam pred vratarom ne uspijeva ubaciti u mrežu.

Zatim brza akcija za 2:0. Livaković s gola gađa visoko pred vrata gostiju, a Mislav Oršić je strijelacnakon što je izbio sam pred vrata i tukao Hansenu kroz noge. Blo je to u 27. minuti. U 34. umalo 3:0. Olmo je izvrtio je pola obrane gostiju, vratio za Mora, ali njegov je udarac s desetak metara liznuo vratnicu. U 39. minuti dvojbena situacija. Olmo se sjurio, tukao je , pogodio je igrača Rosenborga u ruku i tražio je penal, ali je Orsato pustio da se igra nastavi.

Dinamo u drugom poluvremenu kao da je stao. Novežani su bolji. U 59. minuti Akintola je s 20 metara uzdrmao gredu. Dvije minute kasnije super kontra Dinama. Leovac se sjurio lijevom stranom, tražio je Oršića, ali se u zadnji čas vratio Lundemo i odbio loptu u gredu, a onda u korner.

U 64. izlazi Hajrović, a ulazi Gojak. Rosenborg pritišče. Samuel je stalna opasnost. Norvežani traže zgoditak. Igra se 72. minuta a Dinamo opasno živi. Onda brza kontra, sjajni ubačaj Petkovića, a malo kasni Ademi koji je mogao zabiti s par metara, ali ga lopta pogađa u potkoljenicu.

Potom Rosenborg opet opasno napada. Ali Dinamo se drži i diže. U 80. minuti Oršić sjajno za Leovca, Hansen brani čisti gol, a iz odbijanca Olmo nije uspio zabiti.

DINAMO: Livaković – Stojanović, Dilaver, Perić, Leovac – Moro – Hajrović, Ademi, Olmo, Oršić – Petković

ROSENBORG: Hansen – Hedenstad, Reginiussen, Hovland, Meling – Jensen, Lundemo, Konradsen – Akintola, Soderlund, Adegbenro