DINAMO BJEŽI OSIJEKU: U Maksimiru pobjeda nad Hajdukom 2:0

U Maksimiru su igrali Dinamo i Hajduk u derbiju 31. kola 1. HNL-a. Dinamo je pobjedom povećao razliku na četiri boda ispred Osijeka, s utakmicom manje.

U prvih dvadesetak minuta dominacija Dinama, ali bez prave prilike. Dosta se gura lopta u sredinu u gustu obranu, a nitko se ne odlučuje na udarac. I onda dolazi 21. minuta, odličan prodor Dinama. ubacio je Kstrati, a loptu s glave Petkoviću rukom skida Vušković. Bebek pokazuje na bijelu točku.

Dinamo vodi 1:0, jer Petković iz kaznenog udarca vara Kalinića i šalje ga u lijevu stranu, a loptu u desnu.

Kazneni udarac- Vušković skida rukom loptu s glave Petkovića.

Pet minuta kasnije opet Kastrati lijepo nabacuje, Ademi prima loptu i umjesto da puca u gužvi traži Majera, pa čisti Vušković. Dinamo niže napade. Svi igrači Hajduka na svojoj polovici. Onda u kontri bježi Biuk i zabija, ali bio je u zaleđu.

I kada se učinilo da je Dinamo ubacio u brzinu manje uslijedila je munjevita akcija i sjajni Petković daje loptu s očima u for Kastratiju, koji ulijeće sam pred Kalinića i zabija za 2:0. Bila je to 36. minuta.

U 42. dobar napad Hajduka i Jurić puca sa 16 metara, a Perić blokira i lopta odlazi u korner. I odmah nova prilika za Hajduk. Jurić daje Nayiru koji puca s pet metara, ali Livaković sjajno brani.

U nastavku je Hajduk krenuo hrabrije. Ali Dinamo drži obranu, ali i široko organizira napade. Krznar povlači Majera, čuva ga, ulazi Mišić. Dinamo kao da je pustio Hajduk da igra, ali beskorisno, razvlače gostujuće igrače po terenu. Izlazi Franjić, ulazi Oršić. Minuta je 60.

U 67. ozlijedio se Mujakić, ulazi Ljubičić. Dinamo smanjio gas. U 70. Čolina je ubacio na peterac, a pucao Diamantakos, ali bezopasno. U 74. Kastrati ide van, ulazi Atiemwen. Jakić umjesto Ivanušeca kod Dinama.

U 80. odlična akcija Dinama, Ademi ostaje sam i puca glavom preko gola.U90. dobro puca Kačaniklić, ali Livaković odlično brani. Igraju se tri minute sučeve nadoknade.

DINAMO: Livaković, Stojanović, Gvardiol, Perić, Lauritsen, Franjić, Ademi, Majer, Ivanušec, Kastrati, Petković
Klupa: Zagorac, Hajrović, Čabraja, Tolić, Mišić, Theophile, Atiemwen, Jakić, Oršić

HAJDUK: Kalinić, Jairo, Vušković, Simić, Mujakić, Čolina, Fossati, Jurić, Biuk, Kačaniklić, Umut Nayir
Klupa: Posavec, Jakoliš, Diamantakos, Atanasov, Skorup, Ševelj, Dolček, Ljubičić, Teklić