DERBI U MAKSIMIRU: Hajduk dobio 3:2, Dinamo cijelo poluvrijeme s igračem manje

U Maksimiru se igrala utakmica između Dinama i Hajduka, vječitog derbija,  u 34. kolu HNL-a, a Dinamo je već osigurao prvo mjesto.

Dinamo je u 10. minuti izradio lijepu priliku. Lopte se domogao Ivanušec, ali je s desetak metara pucao preko gola. Ali tri minute kasnije Ivanušec opet na sceni i sada zabija za 1:0. Silno je pogriješio Juranović, koji je nakon ubačaja spustio loptu ravno pred noge Luke Ivanušeca.

U 20. minuti kazneni udarac za Hajduk. Lopta je ubačena iz kornera i u gužvi je pogodila u ruku Ademija. Sudac Bebek je potražio pomoć VAR-a i potom pokazao na bijelu točku. No, Caktaš je pucao oštro pokraj gola.

Hajduk je potom opasniji i iz prvog udarca na gol zabija za 1:1. Edouk se lijepo riješio Dilavera, dao loptu mladom Čuiću, a on je sjajnim udarcem svladao Livakovića. Hajduk igra bolje nakon toga i nekoliko puta Livaković dokazuje da je reprezentativni vratar.

U 40. minuti sjajna akcija Hajduka i nakon duplog pasa Čolina gađa s nekih dvanaestak metara, a Livaković opet skida. Tri minute kasnije velika prilika Hajduka, ali i veličanstvena obrana Livakovića. Lopta je ubačena na pet metara, pucao je Caktaš, no Livaković je nesavladiv.

I onda u sudačkoj nadoknadi Gojak bespotrebno dobiva drugi žuti karton, što znači crveni i isključenje. Dinamo će 45 minuta igratio s igračem manje.

Dinamo je u drugom poluvremenu krenuo napadački, iako ima igrača manje. I to se isplatilo. Oršić koji je zamijenio ozlijeđenog Kadziora zabija za 2:1 u 61. minuti. Ademi je dao Stojanoviću, on dao natrčalom Oršiću, Juranović se poskliznuo, a Oršić efektno zabija.

Oršić odmah po ulasku u igru pogađa za 2:1

Hajduk je potom stisnuo, željeli su izjednačenje. Osjeća se igrač manje u Dinamu. Hajduk ima posjed lopte.

Onda u 79. minuti sjajna kontra Dinam. Ćuže juri poput brzog vlaka, nalazi Oršića, pa ide lopta do Ademija i spašava Posavec. Minutu kasnije Hajduk je izjednačio. Opet zabija Čuić za 2:2. Obrana Dinama je zaspala, Caktaš je visoko skočio i prebacio do Čuića koji zabija.

akon ubačaja na drugu vratnicu obrana Dinama je zaspala, Caktaš je dobio skok i prebacio loptu na drugu vratnicu gdje je Čuić bio sam kao duh i s dva metra samo glavom zakucao u mrežu.

Hajduk kreće i po pobjedu. S igračem manje Dinamo teže diše. I uspijeva. U 86. minuti ubacio je Kreković, a u gužvi je Theophile pogodio vlastitu mrežu.

DINAMO: Livaković, Stojanović, Dilaver, Moumandje, Theophile, Ademi, Gojak, Moro,  Ivanušec, Kadzior, Kulenović.

Klupa: Zagorac, Marin, Hajrović, Majer, Barišić, Daničić, Julardžija, Ćuže, Hrvoj, Đira, Šutalo, Oršić

HAJDUK: Posavec, Juranović, Dimitrov, Vušković, Čolina, Jurić, Čuić, Jradi, Caktaš, Jairo, Eduok.

Klupa: Ljubić, Radić, Dellova, Nejašmić, Dolček, Čuić, Jakoliš, Brnić, Kreković.