DERBI RIJEKE I OSIJEKA: Riječani poveli s 10 igrača, ali nisu izdržali – 1:1

Na Rujevici je Rijeka igrala derbi sa zahuktalim Osijekom koji nekoliko utakmica ne zna za poraz, otkako je trener Bjelica.

Već u petoj minuti Rijeka je tražila kazneni udarac, ali VAR je rekao da je sve u redu. U 15. minuti Kulenović glavom prebacuje do Andrijaševića u idealnoj poziciji, ali nije pucao dovoljnoi jako.

U 25. opet velika prilika za Rijeku. Na ubačaj iz kornera Čerin puca glavom, ali malo pokraj stative.

U 33. kazneni udarac traži Osijek nakon Ndockytovog pada! Ndockyt pada nakon sraza sa Štefuljem, ali Jović i ovaj put pokazuje da nema penala.

Onda u 40, prilika za Rijeku, koja kreće u brzu i opasnu kontru. Kulenović proigrava Štefulja, koji puca glavom, ali ne pogađa.

U nastavku, u 54. opet prilika za Rijeku. Tomečak sjajno centrira za Andrijaševića, koji puca glavom preko gola.

I onda u 60, Rijeka ostaje bez Pavičića. Imao je već žuti, a sada je zakačio Lopu i dobrio drugi žuti i isključenje.

Rijeka potom dobiva krila. U 62. veliki kiks Škorića koristi Kulenović, koji poslužuje Lončara, ali sjajno brani Ivušić.

Rijeka nastavlja s napadima i u 64. je 1:0. Zabija Andrijašević. Ubacio je Smolčić, a Andrijašević silovito zabio.

Onda u 83. 1:1, prava golčina Bočkaja koji je opalio i pogodio same rašlje, kada to nitko nije očekivao.