DALIĆA KOŠTALO DODVORAVANJE SPLITU: Odigrao 1:1 s lošim Walesom

Na Poljudu je Hrvatska igrala protiv Walesa prvu utakmicu skupine D kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024.

To je bila i prva utakmica nakon što je u prosincu prošle godine Hrvatska osvojila broncu na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Podsjetimo, uz Hrvatsku i Wales, u skupini se nalaze Armenija, Turska i Latvija.45′

Hrvatska je bila bolja od slabog Walesa i u 27. minuti Kramarić zabija za vodstvo.

Sjurio se na gol Walesa i vrhom kopačke s ruba šesnaesterca pogodio u donji desni kut Wardova gola.

Ozbiljnu priliku imali su gosti u 43. minuti. Wilson je pucao s 20-ak metara, ali lopta je otišla iznad prečke.

U nastavku se ozlijedio Livaja i priliku je dobio debitant Musa, za kojeg je Dalić već dugo govorio da ga želi isprobati.

Wales je dobro ušao u drugi dio utakmice i u 60. minuti imali su čistu priliku za izjednačenje.

James je iostao sam i iz voleja pucao s desne strane s nekoliko metara, ali srećom pokraj gola.

U 76. opet dodvoravanje Dalića splitskoj publici – Pašalić i Vlašić ulaze u igru. Kovačić i Kramarić izlaze.

Oslučio se ubaciti u igru igrače koji u posljednje vrijeme ne igraju u svojim klubovima. Nisu se do kraja sastali s loptom.

U 82. minuti mogao je Perišić zabiti za 2:0. Dobio je dugu loptu, pucao iz prve i pogodio prečku.

Dalić minutu do kraja sudačke nadoknade uvodi Majera umjesto Modrića.

Na kraju u 93. Broadhead je šokirao Hrvatsku. Nakon ubačaja iz auta zabio je tako što je lopta glavom prebačena na drugu stativu, a on ju je ondje spremio u mrežu.