DALIĆ U OZBILJNOM PROBLEMU: Jadna i bezidejna Hrvatska izgubila u Švedskoj

Švedska i Hrvatskla igrale su u petom kolu Lige nacija u utakmici za opstanak u prvoj jakosnoj skupini natjecanja.

Šveđani su se pokazali kao opasniji suparnik. U 6. minuti prilika za Švedsku nakon greške Uremovića, lopta dolazi do Kuluševskog, koji puca s ruba kaznenog prostora, ali Livaković odlično brani.

Deset minuta kasnije opet je na sceni Kuliševski. Dao je za Forsberga, koji s 12 metara puca u Livakovića.

U 23. prilika za Hrvatsku! Vlašić dodaje Perišiću, koji puca pod prečku s 20 metara s desne strane, ali Olsen izbija u korner.

Pet minuta kasnije opet nas spašava Livaković. Forsberg je opasno pucao iz slobodnjaka, a Livaković brani.

I konačno u 36. Švedska vodi 1:0. Zabija Kuluševski. Dodaje mu Lustig, on driblingom u prazno šalje Kovačića, pa zabija u Livakovićevu malu mrežu.

I dok se čekao zvižduk suca za kraj poluvremena, Švedska vodi 2:0. Larsson je centrirao iz kornera, obrana naša spava, Danielsson dolijeće na peterac i lako glavom zakucava za 2:0.

U drugom poluvremenu Hrvatska nastavlja bez ideje. A u 63. minuti velika akcija Kuluševskog. Provaljao je cijelu obranu, pronašao Rkdala, ali on s pet metara šalje loptu daleko od Livakovića.

U 77. trostruka zamjena kod Hrvatske. Ulaze Rog, Melnjak i Petković umjesto Pongračića, Brekala i Kovačića.

U 80. je 2:1. Vlašić je ubacio, Perišić pucao glavom, a lopta se odbila u gol od braniča Švedske. Autogol Danielssona.

ŠVEDSKA: Olsen; Lustig, Lindelof, Daniielson, Bengtsson – Larsson, Olsson, Ekdal, Forsberg – Berg, Kuluševski.

HRVATSKA: Livaković; Uremović, Ćaleta-Car, Pongračić, Barišić – Kovačić, Modrić – Vlašić, Brekalo, Perišić – Budimir.